Заробітчани переказують в Україну шалені гроші (відео)

На країни Європи припадає дві третини (66%) усіх офіційних валютних переказів.

Скріншот з відео

Завдяки безвізу українці частіше почали їздити у Польщу у пошуках кращих заробітків. Звісно, нелегально, адже безвізовий режим не дає права на роботу.

Ще один чинник – санкції на перекази з Росії і падіння курсу рубля. І все ж приблизно два мільйона українців працюють в РФ, кожен п'ятий з них – нелегально. 5,4 мільярда доларів – таку суму перерахували українські гастарбайтери в Україну за 2016 рік.

А це п'ята частина (20%) доходів державного бюджету. Першу сходинку продовжують посідати перекази із Росії. Та у порівнянні з 2015 роком гастарбайтери перерахували на 200 мільйонів доларів менше (на 15,6%) – загалом 900 мільйонів доларів.

На другому місці за переказами США — 600 мільйонів доларів, що на 17% більше, ніж рік тому. 300 мільйонів доларів і третє місце у рейтингу посіли грошові перекази німецьких заробітчан. Загалом на країни Європи припадає дві третини (66%) усіх офіційних валютних переказів.

Інфографіка: "Сегодня"/ segodnya.ua

Як видно з інфографіки, найбільший потік валюти йде з Росії, хоча за рік він суттєво зменшився — на 15,9%, або майже на $200 млн. В НБУ це пояснюють рішенням РНБО України від 16 вересня 2016 р. про заборону використання російських платіжних систем. А після того як РФ з березня заборонила грошові перекази в Україну через іноземні платіжні системи, наші експерти очікують подальшого різкого скорочення потоку валюти (принаймні офіційного) з Росії.

На другому місці за переказами — США — $600 млн, що на 17% більше, ніж рік тому. Найвищий приріст у відсотках — з Італії (+19,4% за рік), а в цілому на країни Європи припадає 66% обсягу офіційних валютних переказів. У той же час гастарбайтери зараз пересилають значно менше, ніж у рекордному 2013 році, коли від них в Україну надійшло валюти в еквіваленті $8,5 млрд. До речі, з гастарбайтерськими 7% від ВВП Україна займає 29-е місце в світі. Лідирують Непал — 32,2%, Таджикистан — 28,8% і Киргизія — 25,5%.

За словами президента Украналітцентру Олександра Охріменка, більша частина "заробітчанських" грошей через обмінники потрапляє на міжбанківський ринок і викуповується Нацбанком або імпортерами, що сприяє зміцненню курсу гривні. "Ця сума в 4-5 разів більша, ніж закордонні інвестиції", — говорить Охріменко.

ЯК ПЕРЕРАХОВУЮТЬ. Як видно зі статистики Нацбанку, понад 80% коштів надходить за офіційними каналами — це банки і платіжні системи. І лише 19% провозять "в кишенях", щоб зекономити на комісії. Українці, які працюють у РФ, після взаємної заборони платіжних систем знайшли кілька способів передачі грошей в Україну. Наприклад, організовують закриті групи, члени яких по черзі перевозять гроші раз на 1-2 місяці.

"До $10 тис. можна перевозити офіційно, головне, щоб не пограбували бандити", — розповіла нам мешканка Селідового Анастасія Бєлова, яка працює у сфері громадського харчування. Ті ж, хто працює "по-білому", оформляють і передають рідним другу зарплатну картку (не іменну), якою можна користуватися за кордоном, у тому числі в Україні. Охріменко також зазначив, що заробітчани в РФ стали частіше користуватися банківськими переказами в Україну через філіали російських банків.

До речі, експерт вважає заниженими приблизно вдвічі дані Нацбанку з нелегальним переказом. Насамперед, за його словами, це стосується Польщі, яка навіть не потрапила в топ-список НБУ, але де працює близько мільйона українців. За його оцінкою, за рік з Польщі нелегально ввозиться близько $1,5 млрд.

З Охріменком згодна і HR-експерт кадрового порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна: "Через кордон щодня проходять сотні бусів з "туристами", які насправді їдуть працювати на 1-2 місяці. Вони перевозять зароблені за цей час 500-800 євро в гаманцях, ці суми статистика не враховує".

ТЕНДЕНЦІЇ. Економіст Іван Нікітченко відзначає зростання популярності банків для здійснення переказів, а не міжнародних платіжних систем. "Банки вийшли на перше місце — гроші на рахунку виглядають надійніше, та й комісія там нижча, — аналізує Нікітченко. — Частка переказів з РФ буде падати, а з ЄС — зростати. Слідом за переорієнтацією зовнішньої торгівлі України спостерігається і зміна частки надходжень з-за кордону від заробітчан. Причини — найгірша економічна ситуації в Росії в минулому році, також ситуація з Донбасом. Велика частина наших заробітчан у РФ були саме зі Східної України, через бойові дії багато з них виїхали до Росії на ПМП".

Пашкіна зазначає, що після того, як українцям спростили в'їзд у Польщу, туди виїжджає на роботу все більше народу. "В рази впав потік заробітчан у Росії, передусім через девальвацію рубля, — каже Пашкіна. — Зараз туди їдуть буровики, зварювальники, авіабудівники, бо їм платять по $2-3 тис. на місяць".

А Охріменко додає: "Російський напрямок стає непопулярним навіть у прикордонних з РФ областях".



Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достает глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...