Злочин влади перед міжнародними донорами нема чим крити: Чим обернеться скандал з електронним декларуванням

До кінця цього року Європейський Союз повинен був передати Україні 1,2 млрд євро. Судячи з усього, тепер ці гроші можна не чекати.

Електронне декларування. Ілюстрація:gazeta.zn.ua

Шанси отримати новий транш МВФ без вирішення проблеми з електронним декларуванням мізерні. Про це у блозі на сайті Новое время пише економіст Дмитро Боярчук, інформують Патріоти України.

Європейська Комісія чутливо ставиться до питань корупції в Україні. Кожен раз, коли вона виділяє Україні фінансову допомогу, постає питання про ефективність використання цих коштів. Щоразу проводяться зустрічі з представниками громадянського суспільства.

Коли виявилися проблеми з запровадження електронного декларування, реакція громадянського суспільства не змусила себе чекати. Експерти висловили свої побоювання у зв'язку з відсутністю сертифікації Держспецзв'язку, деякі ЗМІ виступили проти надання Україні безвізового режиму і чергового траншу кредиту МВФ через імітацією владою реформ.

До кінця цього року Європейський Союз повинен був передати Україні 1,2 млрд євро. Судячи з усього, тепер ці гроші можна не чекати. Що ж до МВФ, то такі питання в меморандумі про співпрацю прописані не були. Проте, на початку року, коли Україна, по суті, виконала всі вимоги Фонду, грошей ми так і не отримали.

Можливо, через корупційний скандал, який тоді прогримів: колишній міністр економіки Айварас Абромавичус звинуватив народного депутата від фракції БПП Ігоря Кононенка у низці корупційних зловживань.

Думаю, схожа ситуація буде і з електронним декларуванням. Цілком ймовірно, що цей скандал розростеться і вийде за межі України. Під час свого чергового візиту представники МВФ, напевно, скажуть українському уряду: розмовляймо далі. Таким чином, шанси отримати новий транш у вересні-жовтні без розв'язання проблеми з електронним декларуванням мізерні. Це ж стосується і $1 млрд, який нам дають по гарантіях.

Звісно, в України є свої валютні резерви, однак ситуація досить хитка. На друге півріччя очікується значний тиск на гривню, оскільки ми практично не купували газ. Восени також традиційно спостерігається дефіцит по рахунку поточних операцій. Крім того, минулого року було легше виплачувати борги завдяки реструктуризації зовнішніх зобов'язань.

Склалося враження, що у нас все добре. Але скоро всі відсотки будуть вирівняні. Крім того, у вересні ми повинні виплатити близько півмільярда доларів за відсотками за новими облігаціями. Це ще один додатковий фактор тиску.

Тому гроші МВФ нам би дуже не завадили. Хоча б як свідчення того, що нас підтримують.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Частина правлячого РФ класу робить усе для того, щоб Шойгу в новому уряді Путіна не було - Петро Олещук

четвер, 2 травень 2024, 11:45

Політолог Петро Олещук в ефірі Radio NV припустив, що в Росії відбудуться кадрові перестановки в керівництві країною-агресором, зокрема диктатор Володимир Путін на тлі своєї «інавгурації» може позбутися міністра оборони РФ Сергія Шойгу, передають Патрі...

Окупанти просунулися на Донбасі та на півдні, ворог увірвався в ще один населений пункт, - карта DeepState

четвер, 2 травень 2024, 9:23

Аналітики повідомляють про просування окупантів в Урожайному, а також на Авдіївському напрямку після захоплення двох населених пунктів. За даними Генштабу, на зазначеній ділянці фронту минулої доби відбили 39 атак. . Збройні сили Російської Федерації ...