Абонплата за газ: Хто і скільки сплачуватиме з 1 квітня (інфографіка)

З 1 квітня для населення і промислових споживачів вводиться нова система оплати за використаний газ. Тепер українці отримуватимуть окремий платіж за паливо як товар і окремий — за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів.

Тепер українці платитимуть  і абонплату за газ. Фото: glavnoe.ua.

З 1 квітня в Україні змінюється оплата і тарифи на газ. Podrobnosti.ua вирішили детальніше розібратися, скільки тепер українці платитимуть за газ, передають Патріоти України.

Все, що треба знати

Зараз з лічильником ми платимо за схемою: скільки газу взяли - за стільки і заплатили. А з 1 квітня буде абонплата за постійну можливість скористатися енергоносієм, навіть якщо ми його не використовуємо. Тариф на доступ до труби встановлюютьг азорозподіляючі компанії.

Ті, хто користується звичайною газовою плитою, платитимуть менше, ніж власники газових котлів. Така абонплата в середньому по Україні складе 92 гривни в місяць.

Згідно з рішенням НКРЕ кожен споживач платитиме за газ як за товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгова націнка газопостачальної компанії, яка складає 3,2 %), окремо нараховується плата за встановлений у вас прилад (чи то звичайна плита з газовими конфорками, чи газовий котел).

Варто відмітити, що 23 % тарифа складуть витрати "Укртрансгаза" на транспортування газу.

Також повідомляється, що промислові і побутові споживачі ПАО "Київгаз" платитимуть однакову ціну - 1,27 коп. за 1 кубометр в годину (без ПДВ). Проте НКРЕ планує вмайбутньому вирівняти ціни для побутових і промислових споживачів.

У кого немає лічильника

Для тих вартир, де немає приладів обліку, ціна на газ розраховуватиметься за нормативними показниками - 4,4 кубометри на людину. Абонплата, буде стягуватися наче у вас стоїть лічильник типу G2.5 з максимальною пропускною спроможністю 4 кубометри в годину.

У такому разі абонплата розраховуватиметься по формулі: тариф *1,2(ПДВ) *4(максимальна пропускна спроможність G2, 5) *24(години) *30 (днів в місяці). Тобто, абонплата за лютий буде на 10 % нижче, ніж за березень.

Скільки платитиме сім'я з трьох осіб

Зараз киянам газ обходиться в 30 гривен з людини в місяць. За новою методикою абонплата складе 44 гривні в місяць за 30 календарних днів. А за газ вони заплатять 3*4,4*6,12=80,78. Разом, газ для звичайної сім'їподорожчає майже на 35 гривень в місяць - з 90 до майже 125 гривен.

А ось самотні пенсіонери зараз платять 30 гривен вмісяць, а з квітня тільки абонплата для них складе 44 гривни в місяць плюс 27 гривен за газ. Разом, нововведення обійдеться в додаткові 41 гривну в місяць.

У чому суть нововведення

Причина прийнятих змін полягає в тому, що в Україні намагаються запустити конкурентний ринок газу. Як говорять в НКРЕКУ, з часом українці зможуть самі вибирати постачальників газу. Для цього і міняють правила оплати. Окремо оплачуватимуться послуги з транспортування газу споживачеві і окремо - сам газ.

"Просто денег нет": Росія суттєво скоротить витрати на анексований Крим

четвер, 6 серпень 2020, 22:20

Історично дотаційний регіон, котрий окупанти показово накачували грошима перші роки хозяйнування, так і "не став на ноги". Період покупки лояльності населення добігає кінця. Отже соціально-економічна обстановка анексованої території лише погіршуватиметься

Почали кидати навіть свої, або Фортуна повернулась до Путіна задом: Орендар російського трубоукладача відмовився добудовувати «Північний потік – 2»

четвер, 6 серпень 2020, 19:57

Вочевидь реальна загроза американських санкцій змусила власників судна усвідомити що "гра не вартує свічок". Адже проблемна добудова «Північного потоку – 2» лише епізод, а втратити можна всі інші підряди світу. Російська компанія «Межрегионтрубопроводс...