Діюче в Україні законодавство гарантує захист права людини на житло, яке закріплене в Конституції України. Про це йдеться у роз'ясненні, яке було оприлюднене на офіційному сайті Міністерства юстиції України, передають Патріоти України.
Зокрема Закон «Про виконавче провадження» забороняє забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване. Водночас, з метою захисту прав дітей, чинним законодавством заборонено відчуження нерухомого майна, в якому зареєстровані неповнолітні. У таких випадках необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування.
Разом з тим, встановлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг має бути погашений за рахунок коштів боржника, а у разі відсутності коштів іншого майна, і лише в крайньому випадку застосовується стягнення житла. Таким чином стягнення житлових приміщень боржників при виконанні рішень про стягнення комунальних платежів нині фактично не застосовується.
В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...
Європейська комісія (ЄК) зрештою нібито відкличе або ж поступово відмовиться від запропонованого проєкту бюджету Європейського союзу (ЄС) на 2 трильйони євро, передають Патріоти України з посиланням на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, якого ци...