Бюджет 2016: Нардепи придумали, як економити на субсидіях і пенсіях

При цьому, в бюджеті передбачені зовсім абсурдні витрати.

Зміни в бюджет. Фото: vesti-ukr.comБюджет країни на наступний рік з'явився на світ традиційно глибокого вночі, точніше - вже зранку. Але таке затягування процесу (мовляв, потрібно було ознайомитися з цифрами, оскільки кошторис країни принесли в Раду за північ) не врятувало українців від тотальної економії, повідомляють Патріоти України з посилання на Вести.

Збулися всі найпесимістичніші прогнози. Не дадуть грошей на виплату зарплат мобілізованим, урізуються допомоги матерям-одиначкам, стане складніше отримати субсидію, а оплачувати харчування у дитсадках доведеться по повній. У той же час з'явилися абсолютно дивні витрати, на які, до речі, звернули увагу ті ж депутати.

Наприклад, як зауважив нардеп від БПП Мустафа Найєм Держуправління справами чомусь отримало 24 млн гривень на Фестиваль патріотичної пісні, хоча за рік на всі інші фестивалі дають удвічі менше. Або, наприклад, 645 млн гривень, які підуть ... на оптимізацію органів влади. «Вісті» розібралися, які сюрпризи таїть у собі бюджет.

Платні послуги в музеях

Більш за всіх бюджет критикував лідер РПЛ Олег Ляшко. Він навіть викладав відео із засідання погоджувальної комісії, мовляв, щоб народ бачив, як тут домовляються. Проте практично вся фракція, включаючи самого Ляшка, проголосувала «за». Не підтримали бюджет хіба що «Батьківщина», «Самопоміч» та «Опозиційний блок».

Одне з нововведень нового фінансового документа: установам культури дозволено заробляти на додаткових послугах. «Платні екскурсії в музеях, копіювання книжок у бібліотеці, якісь виставки, вистави. Все це було, в принципі, і раніше. Головна відмінність - гроші за них тепер будуть перераховувати не в казну, а на рахунки комерційних банків. А музеї та бібліотеки зможуть самі ними розпоряджатися », - розповіли в Мінкульті.

У музеях раді. «Це хороше рішення. Ми і зараз надаємо платні послуги: проводимо концерти, виставки, екскурсії. Але щоб отримати наші гроші в казні, потрібно пройти принизливу процедуру, бігати, просити, поки тобі кожну кому перевірять », - говорить директор Музею російського мистецтва Юрій Вакуленко.


Втім, в провінційних музеях нажахані. «Це означає, що нас практично не фінансуватимуть. Виживайте як хочете. Так, ми можемо ввести купу платних послуг, але хто платити буде, якщо люди і так бояться зайву копійку витратити? »- сказала нам заступник директора одного з регіональних музеїв.


До речі, для працівників культури, медицини та освіти є ще одна неприємна новина. Вони не будуть мати право піти на пенсію за стажем (20 років), а тільки в 55 років.


«У нас під це підпадають музиканти, які грають на духових інструментах, балерини. Уявіть, балерина відтанцювала 20 років, їй 38-40 років. На пенсію тепер не пустять, а в трупу більше не візьмуть - вік. Що їй робити? Йти в білетерки або суфлери? Це абсолютно непродумано, 15 років людина не буде знати, що їй робити », - говорять в Мінкульті.

Проблеми виникнуть і у батьків, чиї діти ходять у садок. Якщо цього року гарантовано 40% за харчування оплачувалося з держбюджету, то тепер цю норму скасували. Місцева влада сама вирішуватиме, скільки компенсують.

І очевидно, що далеко не всі міста і села зможуть дозволити собі таку розкіш. Наприклад, навіть у Києві відсоткове співвідношення вже змінили: тепер тільки 30% за харчування буде компенсувати бюджет, інші 70% доведеться платити батькам.

Екс-мер Маріуполя Юрій Хотлубей каже, що все залежить від наповнення бюджету. «Зрозуміло, що жителі Маріуполя не витримають оплачувати повністю харчування у садочках. Але у нас є виробництво, ми бюджет перевиконали на 260 млн гривень, гроші знайдемо. А ось важко доведеться містам і районам, де немає виробництва. Як вони вирішуватимуть - не знаю », - дивується Хотлубей.

«Будуть звільняти мобілізованих»

"Труднощі можуть виникнути і і мобілізованих: якщо зараз зарплатню під часїх служби виплачувала держава, то тепер ці витрати переклали на плечі роботодавців. Далеко не все фірми погодяться на це."

«Малий та середній бізнес й так надає серйозну волонтерську допомогу армії — годує, вдягає. Тепер ще хочуть, щоб ми платили і військовим. А куди діваються 1,5% військового податку? Я не знаю, як роботодавці поставляться до такого рішення, можливо, що будуть всіляко позбавлятися від своїх працівників », - попереджає глава Спілки малих підприємств В'ячеслав Биковець.

Крім того, багато українців можуть втратити право субсидії, і це притому, що в 2017 році планується ще одне підвищення комунальних тарифів. Як уже повідомляли «Вісті», Мінфіну дано право цікавитися у банків - чи є у сім'ї, яка просить субсидію, кредит у банку, депозит або рахунок. І якщо виявиться, що у бідних пенсіонерів або їх дітей, що проживають разом з ними, є депозит, то субсидій вони більше не побачать.

На що витрачають

У той же час в бюджеті закладені, на перший погляд, досить дивні витрати. Наприклад на проведення Євро-2012. Втім, експерти кажуть: це необхідність. «Під час футбольного чемпіонату ми випустили єврооблігації, щоб отримати гроші та будувати інфраструктуру. З урахуванням реструктуризації виплачувати ми їх будемо аж з 2019 року, а зараз борг необхідно обслуговувати: платити відсотки за ними, оплачувати міжнародний аудит », - пояснює економічний експерт Олександр Охріменко.

А ось за іншими витратам у Охріменко є питання: «Арсенал» - це чисто бізнес-проект, навіщо в нього вкладати гроші? Навіщо фінансувати в такому обсязі президентські резиденції, депутатські санаторії? При цьому прості люди затягують паски ».

Defense Express показали фото "Шахеда" з нової серії "Ъ": Що означає його поява

неділя, 19 січень 2025, 11:49

Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...

В Україні почнуть скорочувати надмірно високі пенсії: Ось про які суми йдеться

неділя, 19 січень 2025, 8:32

Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...