На що і скільки витратять коштів у 2019-му: Гройсман презентував проект держбюджету

Проект був одноголосно затверджений членами Кабінету міністрів.

Володимир Гройсман. Фото:Вголос

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман представив проект кошторису країни на 2019 рік. Про це повідомляють Патріоти України.

Представлення проекту відбулося на засіданні уряду. Дохідна частина бюджету 2019 року складе 1,3 трлн грн. Держборг по відношенню до ВВП країни в 2019 році знизиться – з 60% у 2018 році до 52% у 2019 році.

За 2018-2019 роки українці вироблять продукції на 1 трлн грн більше, ніж у минулі роки. "Це означає, що економіка починає оживати і, безумовно, у нас буде ще більше зростання", - сказав Гройсман, додавши, що пріоритет уряду - вийти на економічне зростання в 5-7%.

У наступному році уряд виділить на 8,3 млрд грн більше на ремонт і будівництво доріг, ніж в 2018 році. Ремонт і будівництво доріг - 56 млрд грн. (+ 8,3 млрд грн.) Збільшуються витрати на безпеку дорожнього руху майже на 1 млрд до 2,5 млрд грн.

У 2019 році інфляція дорівнюватиме 7,4%, а доходи українців будуть більш стабільними. "На сьогоднішній день інфляція вже 2018 році інфляція буде менше 10%. Ми плануємо, що на 2018 рік вона дорівнюватиме, 7,4%. Тобто наші доходи українців будуть більш стабільними, а ціни якщо й будуть зростати, то не такими темпами, як ми це спостерігали раніше", - заявив Гройсман.

Доходи місцевих бюджетів виростуть 2019 року на 41,4 млрд грн.

В Державний фонд регіонального розвитку буде направлено 9,1 млрд грн (на 3,1 млрд більше, ніж у 2018 році). У той же час, на підтримку об'єднаних територіальних громад буде направлено 1,9 млрд грн.

Гройсман розповів, що Нацполіція, Нацгвардія та ДСНС отримуватимуть мінімум 9 тис. грн. "Служби правопорядку і правоохоронної структури, такі як Нацполіція, Нацгвардія, ДСНС будуть отримувати не менше 9 тис. грн. Ще зовсім недавно у ДСНС була зарплатня 3200 грн. Це було зовсім недавно", - заявив глава уряду.

У військовослужбовців, для порівняння, "мінімалка" буде 10 тис. грн. Зокрема на зарплати військовим заплановано виділити до 108.3 млрд грн, що на 24,1 млрд більше, ніж в минулому році.

У проекті держбюджету на 2019 рік передбачено збільшення видатків на освіту. В цілому на освіту буде виділено 242,1 млрд грн, що на 27,8 млрд грн більше, ніж у минулому році. У тому числі заплановані витрати на модернізацію початкової школи в розмірі 1 млрд грн

У проекті держбюджету на 2019 рік передбачено виділити на потреби культури 5,4 млрд грн. В тому числі, на підтримку вітчизняного кіно буде виділено 1 млрд грн.

Також передбачений "громадський бюджет" в 500 млн грн, в рамках якого громадяни будуть самі визначати напрямки фінансування.

"Ми забезпечуємо 1млрд 380 млн на компенсацію 25% вартості для української сільгосптехніки. Те що вироблено в Україні підтримується державою. Розвиток фермерських господарств – другий рік поспіль ми залишаємо програму підтримки українського фермерства… Ми будемо підтримувати дотації на велику рогату худобу, щоб у кожному українському подвір'ї хто має бажання, відгодовували поголів'я. і ми за це будемо платити кожній родині кошти", - заявив Гройсман.

Також уряд продовжить фінансувати програму підтримки садів і виноградників. На реформу екстреної медичної допомоги буде виділено по 2 млрд грн на кожну область.

"Ми починаємо наступного року реформу екстреної медичної допомоги спільно з місцевими владами. Ми (держава – ред) та місцеві влади виділимо по 1 млрд грн плюс міжнародна підтримка. Ми почнемо фінансувати п'ять-шість областей, де відбудуємо повністю нову систему екстреної медицини", - сказав Гройсман.

Він зауважив, що сюди входить навчання персоналу, матеріально-технічне забезпечення і підвищення заробітної плати. "Щоб тоді, коли люди потребують допомоги, приїжджали професійно підготовлені з нормальною зарплатнею та на нормальній техніці українські лікарі", - пояснив глава уряду.

У проекті державного бюджету на 2019 рік передбачено збільшення видатків на оплату праці вчителів. Так, оклад вчителя без категорії становитиме 6871 грн, що на 568 грн більше, ніж у 2018 році.

Оклад вчителя І категорії складе 9050 грн, що на 749 грн більше, ніж нинішнього року. Оклад учителя вищої категорії відповідно складе 9648, на 799 грн більше ніж у 2018 році.

Мінімальна заробітна плата в Україні зросте на 12% порівняно з попереднім роком. Мінімальна заробітна плата зросте до 4173 грн,, що на 450 грн або на 12% більше в порівнянні з січнем 2018 року.

"З 1 січня 2019 року за нашою пропозицією 4173 грн – це той показник, який на цей момент є абсолютно реалістичним", - заявив Гройсман. Також він пообіцяв осучаснення пенсій.

"Безумовно, ми почнемо монетизацію субсидій і проведемо осучасненя пенсій… Перерахунок вперше автоматично буде зроблено 1 березня 2019 року для українських пенсіонерів.

Проект держбюджету на 2019 рік передбачає зростання валового внутрішнього продукту в 3%. При цьому, як зазначив прем'єр, за прогнозами Міністерства економічного розвитку і торгівлі, зростання ВВП складе 3,2%. Однак уряд робить стримані прогнози, оскільки значні ресурси будуть спрямовані на погашення зовнішніх боргів.

Уряд запроваджує програму допомоги молодим сім'ям, подарункові "пакети" малюка отримають 360 тисяч молодих сімей. Пакет малюка вартістю 5 тис грн отримають 360 тисяч сімей.

У держбюджеті на 2019 рік буде збільшено видатки на безпеку та оборону. Всього витрати на оборону складуть 209,5 млрд грн., Що на 31,5 млрд більше, ніж в минулому році.

Також проект держбюджету передбачає виділення 36,2 млрд грн на розвиток і модернізацію військової техніки, що на 3,9 млрд грн. більше, ніж в минулому році.

На зарплати військовим заплановано виділити до 108.3 млрд грн, що на 24,1 млрд більше, ніж в минулому році. Проект державного бюджету був одноголосно затверджений членами Кабінету міністрів.

Джерело: Depo.ua

Дайте ще і "Дуля в кишені": Зе-влада порушила всі свої обіцянки та забов'язання перед МВФ, той під "чєсноє благородноє" давати більше не хоче - Фурса

середа, 30 вересень 2020, 23:16

Без грошей західних кредиторів держбюджет України або піде під жорсткий секвестр у 2021 році, або його надують інфляційними грошовими знаками. "МВФ не дасть грошей. Які найбільші зараз проблеми? Всі кажуть: МВФ вимагає чогось непопулярного. Це ж популя...

Має два трюми: На Одещині урочисто спустили на воду найбільшу баржу в Україні (фото)

середа, 30 вересень 2020, 23:00

Відомо, що баржу використовуватимуть для перевезення зернових Дніпром.​. В Ізмаїлі на Одещині відбувся урочистий спуск на воду найбільшої баржі, яку побудували в історії незалежності України – 128-метрового несамохідного судна Дніпро-AV-01 проекту D-60...