Хоча лідери ЄС були раді вітати поворот України на Захід, сільськогосподарському сектору економіки країни це вигод не принесло. З початку економічної інтеграції Києва з Євросоюзом пройшов вже майже рік, і він став дуже непростим для українського сільського господарства. Про це пише Ендрю Крамер у виданні The New York Times, інформують Патріоти України.
Величезний збиток цьому сектору української економіки завдають квоти на поставки продукції, що встановлюються Євросоюзом. За рядом економічних і політичних причин після розпаду СРСР чи не єдиною по-справжньому успішною галуззю в Україні виявилося птахівництво, йдеться в статті. Як приклад видання наводить успіх компанії "Авангард", яка щорічно виробляла мільярди яєць, причому за значно нижчою собівартістю, ніж конкуренти з Польщі та Німеччини.
Однак коли угода про зону вільної торгівлі України з Євросоюзом вступила в силу, виявилося, що, хоча лідери ЄС були раді вітати поворот України на Захід, сільськогосподарському сектору економіки країни це вигод не принесло. "Європа могла б відкрити свої кордони набагато ширше", - цитує видання главу Київської школи економіки Тимофія Милованова.
Квоти на безмитне ввезення товарів виявилися вкрай низькими - при тому, що на продукцію сільськогосподарського сектора припадає 40% українського експорту. Наприклад, річна квота на ввезення меду в ЄС була обрана за півтора місяці, а яєць дозволили ввозити настільки мало, що один "Авангард" може вичерпати квоту, експортуючи всього лише 1,5% від обсягу свого щорічного виробництва - і це не кажучи про інші компанії.
Крім того, що двері в Європу так і не відкрилися, Україна зіпсувала і відносини з Росією, що також боляче вдарило по аграрному сектору країни, підкреслює автор статті. В галузі почалася криза - той же "Авангард" втратив майже 7,5 мільйонів курей і сім ферм.
Але біда не приходить одна - в зв'язку з ситуацією на Близькому Сході поставки в цей регіон практично припинилися, хоча ще в 2013 українські виробники ввозили 800 мільйонів яєць тільки в Ірак.
Проблеми лише поглиблюються, говорить голова ради директорів "Авангарду" Олег Бахматюк. "Нам потрібні інвестиції, - наводить його слова New York Times. - Ми втрачаємо наші експортні ринки. Як аграрна країна ми тільки деградуємо".
Обрання Дональда Трампа президентом США викликало питання про те, чи буде Америка і далі підтримувати Україну. У самій Європі угоди про асоціацію з Україною теж сприймають неоднозначно - про це, наприклад, свідчить результат референдуму в Нідерландах, що відбувся навесні 2016 року. В цілому, перспективи процесу Євроасоціації виглядають вкрай туманними, підводить підсумок автор статті.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...