Курс гривні в Україні може заспокоїтися, коли Міжнародний валютний фонд схвалить виділення Україні наступного траншу, а політика Національного банку України стане прозорою і послідовною. Про це заявив глава ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.
"Затримка за рішенням вже п'ять місяців. Це ризик зриву програми. Тому ринок і хвилюється. Всі розуміють, що без МВФ девальвація гривні на горизонті року стає очевидною. А коли очевидно - ніхто не чекає рік. Потрібні грамотні дії влади. Тобто, наприклад, бюджет мали ухвалити ще у вересні, згідно з вимогами законодавства", - зазначив експерт.
На його думку, дії українського уряду не влаштовують міжнародних інвесторів. "Коли є потреба нарощувати резерви і отримувати кредити, потрібно важко працювати. І тоді курс стабілізується, тому що фінансовий ринок побачить чітку політику регулятора", - підкреслив Шпек.
Експерти вважають, що якщо міжнародні кредитори продовжать співпрацю з Києвом, то при позитивному сценарії курс може бути в коридорі 24-26 грн / $ на міжбанку до кінця лютого. Однак це реально, якщо НБУ буде проводити активні валютні інтервенції. "А якщо регулятор вирішить дотримуватися вільного курсоутворення, тобто фактично допустить невелику девальвацію, то курс може вирости до 27-28 грн / $ на міжбанку вже до кінця лютого. На готівковому ринку, відповідно, курс буде на 1,5-2 грн вище", - сказав аналітик компанії "Простобанк консалтинг" Іван Нікітченко.
В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...