
Естонія, Латвія та Литва підключать свої енергомережі до мережі Європейського Союзу через Польщу. Таким чином країни Балтії сподіваються зменшити енергетичну залежність від Росії. Про це повідомив прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас, передають Патріоти України з посиланням на Deutsche Welle.
“Всі ми четверо погодилися прояснити розподіл (обов’язків, – ред.) між чотирма країнами (Естонією, Латвією, Литвою та Польщею, – ред.) до кінця року”, – заявив політик.
У ході підключення доведеться враховувати також і те, що Калінінградська область синхронізована з російською електромережею через країни Балтії. Відключення від російської мережі спочатку планувалося на 2025 рік, але було відкладене через дискусії щодо точки підключення до європейської мережі – у Польщі чи Фінляндії (через підводний електрокабель).
Врешті-решт, підключення через Польщу було визнане більш доцільним економічно.
Росія ніколи не відключала електроенергію країнам Балтії і навіть не погрожувала це зробити, однак Литва розглядає факт енергетичної залежності від Росії як одну з головних національних небезпек. Країни Балтії є членами ЄС і НАТО з 2004 року.
Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...
В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...