Експерти вважають, що показники, закладені Кабінетом міністрів України в проект бюджетної резолюції на 2017 рік, про зростання економіки на 3%, зниження інфляції до 8,1% і курс долара по 27 грн/$, є цілком реалістичними. Крім того, уряд має шанс підвищити середні зарплати українців до 5575 гривень. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Експерти вважають цей прогноз помірно позитивним, оскільки економіка вже досягла дна, а в майбутньому році навіть може показати невелике зростання. "На жаль, поки в 2016 році економіка України зростає повільніше очікувань. Якщо спочатку в бюджеті 2016-го було прописано 2% зростання, то Кабмін і МВФ вже переглянули прогноз до 1,5% за підсумками року. А, в свою чергу, НБУ взагалі обіцяє зростання не більше 1,1%. Так що в цьому році не доводиться чекати поліпшення рівня життя українців, а й падіння не буде, так як економіка вже досягла дна", – вважає фінаналітик Іван Нікітченко.
За його словами, в цьому році сильну підтримку ВВП традиційно забезпечать металургія і АПК, так як ця продукція затребувана за кордоном. Це означає, що прогнози Кабміну щодо тривідсоткового зростання економіки в 2017-му цілком реальні. "Якщо в 2016 році економіка зросте на 1%, а в 2017-му на 3%, це буде відмінним результатом, оскільки зростання ВВП протягом двох років поспіль не було, починаючи з 2013 року", – уточнює Нікітченко.
Аналогічної думки дотримується і керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. "У цьому році вперше можна спостерігати реальне зростання доходів населення, оскільки в компаніях потроху зростають зарплати, щоб мотивувати людей працювати більш ефективно, і зберегти потрібні кадри.
Це забезпечує реальне зростання рівня життя населення, хоча і невеликий, тому що поки що підвищення зарплат не з'їдає інфляція. Але істотний удар по зарплатах доведеться на осінь, коли квитанції по "комуналці" значно виростуть", – уточнює Забловський. За його словами, також стабілізації доходів населення сприяє спокійний обмінний курс і навіть невелика девальвація долара.
ПІДТРИМКА. Економісти впевнені, якщо не буде посилення конфлікту на Сході чи політичних потрясінь, то в 2017 році економіка України забезпечить непогане зростання. Однак щоб цей сценарій відбувся, потрібно держпідтримка і проведення реформ. "Нам потрібно відновлення банківського кредитування з пониженням відсоткових ставок, адже тоді малий і середній бізнес зможуть активніше працювати, і більше заробляти.
Також необхідно домовлятися про відновлення співпраці з МВФ, оскільки це дасть "зелене світло" залученню інвестицій від іноземних компаній. А ці гроші цілком можуть бути спрямовані на реалізацію стартапів в IT-секторі, інфраструктурі, логістиці, сільському господарстві, що призведе до створення робочих місць і зростання зарплат тощо. І, звичайно ж, тут ніяк не обійтися без ініціативи держави, яке повинно забезпечити, наприклад, безпеку капіталу інвесторам, а нашому МСБ – мінімум перевірок від контролюючих органів", – зазначає Андрій Забловський.
У той же час Іван Нікітченко доповнює, що зростання економіки в майбутньому році дозволить забезпечити непогане зростання зарплат – в середньому на 500-1000 грн: "Тобто може бути реалізований консенсус-прогноз Мінекономрозвитку, в якому закладено підвищення середніх заробітних плат до 4790 грн в цього року і до 5575 грн – в 2017-му". Але при цьому фінаналітик сумнівається, що в майбутньому році вдасться утримати курс долара на позначці в 27,2 грн, адже, виходячи з цих даних, Кабмін планує верстати бюджет-2017.
"Хоча цього літа обмінний курс валюти тримається в районі 25 грн, восени долар може трохи підрости, оскільки починається тиск на гривню через закупівлю енергоносіїв та пожвавлення бізнесу, якому потрібно більше "зелених". Це означає, що курс валюти може підрости до 26 грн, – роз'яснює Нікітченко. – А в наступному році долар знову може повернутися до позначки 24-25 грн, якщо економіка буде зростати, а Нацбанк – підтримувати нацвалюту стандартними заходами у вигляді валютних аукціонів. Але якщо будуть посилення конфлікту на Сході чи інші складності, тоді в 2017-му долар може вирости до 28-28,5 грн".
ПЕРЕШКОДИ. Правда, яким насправді виявиться бюджет майбутнього року, поки складно говорити, адже запропонована урядом бюджетна резолюція-2017 поки не прийнята. Справа в тому, що вчора на засіданні Кабміну планувалося розглянути цей законопроект, а після передати його в ВР. Але міністр фінансів Андрій Данилюк заявив, що твердження документа вимагає опрацювання з нардепами. В результаті рішення про доопрацювання і було прийнято членами уряду.
"Швидше за все, доопрацювання проведуть в зв'язку з переговорами з МВФ, тому макропоказники можуть стати песимістичніше. Зокрема, інфляція може скласти 11%, а зростання економіки – лише 2,5%. У всякому разі, такі прогнози на 2017-й дали аналітики МВФ. Але говорити про те, що в 2017-му в Україні буде гарантоване зростання економіки, явно рано. Спочатку потрібно вирішити наші головні проблеми – досягти миру на Донбасі і врегулювати становище Криму", – говорить президент Украналітцентра Олександр Охрименко.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...