Долари повертаються до США: Компанії РФ втратили за тиждень 400 мільярдів

Акції «Газпрому» з вівторка просіли на 9%, металургійні гіганти МНЛК і "Мечел" втратили 5%, ВТБ просів за тиждень на 4%, продемонструвавши мінімум з березня 2014 року, а "Сбербанк" подешевшав на 3,75%.

Росія продовжує "процвітати" під керівництвом Путіна. Ілюстрація: соцмережі.

Цей тиждень для російських компаній завершився вкрай неприємно, передають Патріоти України.

Після чергового підняття процентної ставки ФРС США і натяків на те, що така тенденція збережеться і в майбутньому, з фактично, щомісячним викачуванням з ринку до $ 50 млрд, ринок акцій, в тому числі і російських, відреагував вкрай болісно. Так, акції «Газпрому» з вівторка просіли на 9%, металургійні гіганти МНЛК і "Мечел" втратили 5%, ВТБ просів за тиждень на 4%, продемонструвавши мінімум з березня 2014 року, а "Сбербанк" подешевшав на 3,75%.

Що стосується індексів, то МосБіржа, просівши на 2,7% показала збиток компаній без малого на 200 млрд рублів. Індекс РТС далеко від неї не пішов і, обвалившись за капіталізацією на 2,4%, втратив $ 3,7 млрд. Таким чином, за тиждень ринок російських акцій просів більш ніж на 430 млрд рублів. Що тут ще можна сказати? Мабуть, клімат не той.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...