Спочатку Польща приваблювала інвесторів, а Євросоюз, без сумнівів, вбачав у ній сильного гравця, який представляє певну частину Європейського континенту, передають Патріоти України.
"Але для підтримання такої хорошої тенденції потрібно постійно докладати зусиль. А з цим завжди проблеми. В певний момент зі здивуванням у Варшаві дізналися, що її починають оминати значні і престижні інвестиції. Натомість їх отримали Чехія, Словаччина чи Угорщина", – пише Войцех Романскі для Rzeczpospolita.
"Зараз ми все ще можемо бути рекомендованими працівникам з сусідніх країн, головним чином з України, які необхідні для нашої економіки. Так чи інакше стає так, що Польща є країною першочергового вибору для них. Тим часом виявилося, що на них поклали око не лише Німеччина, яка лібералізує ринок праці, а й недооцінені до цього часу Чехія і Словаччина. Незважаючи на оголошення про спрощення процедур для українців, нічого не змінюється. Як нагадують компанії з набору персоналу, Польща перестала бути лідером відкритості співробітників з України".
І хоч Польща намагається спокушати, інші роблять це більш ефективно. І ніхто вже не звертає увагу на старі польські заслуги. З власної ж ініціативи країна втратила роль учасника ЄС, який представляв свій регіон на політичній передовій. І відновити цей статус буде дуже важко.
Більше того, вони стараються привабити заробітчан, запроваджуючи реальні спрощення формальностей, яких наші працедавці досі не можуть дочекатися. Ми стоїмо в місці, де активно працюють інші країни.", – пише видання.
Попри всі прохання про спрощення процедур для українців, ситуація в Польщі не змінилася. Варшава стоїть на місці там, "де інші країни діють". Рекрутингові компанії говорять прямо про те, що Польща перестала бути лідером відкритості для робітників з України. І якщо нічого не зміниться, вона може стати тим, хто найбільше програє в регіоні.
"Ми не тільки перестаємо бути лідером, але якщо нічого не змінюється, ми можемо бути великим програвцем", – пише автор.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...