Прибравши з ринку 1,8 млн барелів щоденного видобутку і піднявши ціни до рівнів кінця 2014 року, найбільші експортери нафти спровокували новий і безпрецедентний за масштабами виток сланцевої революції в США.
Угода країн ОПЕК і Росії щодо скорочення видобутку нафти, укладена в 2016 році і яка з тих пір тричі продовжувалася, перетворилася для її учасників на капкан, з якого неможливо вибратися, зазначають Патріоти України.
Прибравши з ринку 1,8 млн барелів щоденного видобутку і піднявши ціни до рівнів кінця 2014 року, найбільші експортери нафти спровокували новий і безпрецедентний за масштабами виток сланцевої революції в США. У річному вираженні обсяги нафтовидобутку в Штатах до кінця жовтня зросли на 1,49 млн барелів на добу - втричі швидше, ніж в минулому році, повідомляє ОПЕК в щомісячному огляді про стан ринку.
Нова американська нафта повністю перекрила додатковий попит, що виник за рік. Він складе 1,5 млн барелів на добу, оцінює ОПЕК: це майже на 20% нижче, ніж очікувалося на початку року. Серед розвинених економік попит на нафту зростає лише в США (на 5,5% рік до року); головні споживачі в Європі - включаючи Німеччину, Францію та Італію - скорочують закупівлі, а в цілому по ЄС потреба в нафті збільшилася на рівні похибки - 100 тисяч барелів на день.
Попит на нафту в річному вираженні падає в Мексиці, Канаді, Південній Кореї, Японії, а в Саудівській Аравії - звалився на 14% через масове впровадження енергозберігаючих технологій, перераховує ОПЕК. Головне джерело зростання ринку - країни, що розвиваються у Азії, включаючи Індію і Китай, але і вони будуть закуповувати не так багато, як очікувалося, через зміцнення долара, торгові війни і уповільнення світової економіки, йдеться в доповіді.
Сумарний прогноз світового попиту знижений на 40 тисяч барелів на день в поточному році і 80 тисяч - в наступному. При цьому, з урахуванням країн, які не входять в ОПЕК, загальний видобуток в світі до кінця року зросте на 2,31 млн барелів на добу - в 1,5 рази більше, ніж попит. У 2019 держави поза картелем додадуть на ринок 2,23 млн барелів, тоді як світовій економіці буде потрібно лише 1,29 млн барелів.
«Ситуація на нафтовому ринку все більше нагадує 2014 рік», - констатує директор аналітичного департаменту «Локо-Інвест» Кирило Тремасов. Зростання видобутку в США перевищує зростання світового попиту, і щоб збалансувати ринок ОПЕК доведеться не тільки продовжувати угоду зі скорочення видобутку, а й розширювати її, випливає з розрахунків картелю.
У жовтні ОПЕК збільшила видобуток на 127 тисяч барелів на день - до 32,9 млн барелів на добу. При цьому попит на свою нафту в наступному році організація оцінює в 31,54 млн барелів на день. Іншими словами, без нових зусиль ОПЕК надлишкові поставки складуть 1,4 млн барелів щодня, а дисбаланс на ринку стане рекордним з 2015 року.
Якщо ОПЕК + не зробить кроки для стабілізації ринку, спекулятивні атаки на рубль і ОФЗ будуть посилюватися, каже Тремасов: «Очікування санкцій є серйозним аргументом для такої гри. У 2014 році ситуація довго розвивалася по висхідній, а потім в якийсь момент зірвало стоп-кран, і система перейшла в новий стан».
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...