Гройсман обіцяє днями розправитися з відомим монополістом

Мова йде про НАК "Нафтогаз України". Те, що не вдалося здійснити попереднику, Арсенію Яценюку, обіцяє здійснити теперішній прем’єр.

Фото: investigator.org.ua

Найближчим часом в Україні буде прийнято рішення про розподіл функцій транзиту газу, зберігання газу, торгівлі газом і видобутку газу НАК "Нафтогаз України", повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

Своє рішення прем'єр пояснив прагненням "не робити монополістів в середині України".

Це, підкреслив Гройсман, буде "дуже позитивно для надійності роботи нафтогазової галузі". Він нагадав, що наразі проводиться реорганізація, реструктуризація "Нафтогазу". Компанія вже має незалежну громадську наглядову раду.

Гройсман сказав, що зараз робиться все можливе для збільшення видобутку власного газу. Це в сукупності з такими заходами як енергоефективність (що дасть змогу знизити споживання газу в 2-4 рази, до рівня європейського), більш повне використання можливостей електроенергетики, у тому числі гідроенергетики зробить Україну енергонезалежною державою з сильною економікою, переконаний співрозмовник агентства.

Коментуючи заяви канцлера Меркель про те, що «Північний потік-2» є чисто економічним, а не політичним проектом, який не завдасть шкоди інтересам України, Гройсман зауважив, що вважає такий проект, в першу чергу, загрозою енергетичної залежності Європейського Союзу.

“Завдання – диверсифікація... І треба максимально використовувати тут можливості України. Ми це пропонуємо і на цьому наполягаємо", - сказав прем'єр.

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...