Як розпочинають кар'єру в Польщі: Ким можуть влаштуватися українці

Тенденція добре прослідковується у Гданську ​На сьогоднішній день тут проживає близько 30-35 тисяч емігрантів з України.

Гданськ, поряд з Вроцлавом та Краковом входить у трійку найнаселеніших українськими заробітчанами міст сусідньої держави, зазначають Патріоти України. Телевізійники ICTV вирішили прокатитися до головного міста польського узбережжя, щоб показати як там влаштувалися наші земляки.

Протягом багатьох років українка Лариса Шатунова працювала у Дніпрі, економістом. Змінити кабінет на кабінку крану довелось за сімейними обставинами. Син студент, мама пенсіонерка. А машиністам крану у Польщі добре платять.

Катерина навпаки, приїхала студенткою до Гданського університету. Спочатку підробляла репетиторством, потім влаштувалася на роботу до Шекспірівського театру Гданська. Перевіряла квитки, чергувала у залі.

Вона не змогла забути після першої вистави. І залишилася в театрі – буквально.

Вона практично жила на роботі, аби пробитися до соціального ліфта. Який за 2 роки таки підняв її, з нижнього поверху обслуги до офісних працівників.

У Гданську є де розвернутися. І старовинна архітектура, подивитися на яку щороку прибувають мільйони туристів, серед них чимало українців. Але тисячі наших співвітчизників їдуть сюди за іншим.

На сьогоднішній день в Гданську проживає близько 30-35 тисяч емігрантів з України, в основному це економічні емігранти. Люди, які приїхали, щоби просто заробити гроші.

Гданськ історично-інтернаціональне місто, тут до емігрантів власне ставлення.

В Гданську, всупереч всім, вирішили розробити та впровадити модель адаптації емігрантів, аби забезпечити їм нормальне та якісне життя.

Так виник перший у Польщі центр підтримки іммігрантів, який за гроші мерії та Євросоюзу підтримує іноземців. Сюди найперше можна прийти за порадою.

Закони щодо іноземців у Польщі в 10 разів складніші ніж ті, що стосуються самих поляків. Вони не точні, не дружні і радше створюють бар’єри ніж їх спрощують.

Близько 90% всіх клієнтів центру – це українці.

Дивіться: Робота у Google: як влаштуватися

Але для українців доступні здебільшого вакансії фізичної праці.

Дали в руки молоток – збирай будівельні риштування. Щоправда, навіть такий поворот долі Тимур, який до того продавав у Харкові комп‘ютери, примудрився обернути на свою користь.

Тепер він сам наймає українців на роботу. За 9 років створив компанію, що здає в оренду ті самі риштування.

Зараз на нього працює 400 людей. Тут їх навчають фаху. Заробіток близько 20 тисяч гривень на місяць, більшість відправляє додому родинам. Заради цього готові потерпіти.

Життя у чужій країні не цукор. Скуштувати його – у кожного свій резон.

Хтось має стартовий капітал і хоче реалізуватися, хтось шукає стабільності.

Кожен з них точно не зі слабких духом. Завзятість, працьовитість, винахідливість – риси людей, які сьогодні так потрібні Україні, та не знайшли собі тут місця. Кажуть, сміливість міста бере. І поки вони штурмують польські Гданськ, Вроцлав і Краків.

До слова, розумна переробка сміття та капсула для очищення у Мюнхені.

"Кризи такого масштабу не було багато років": Польські фермери бідкаються на обвал цін на зернові

четвер, 21 вересень 2023, 9:32

На польському ринку зерна спостерігається стагнація і падіння закупівельних цін. Крім того, фермери сусідньої країни мають проблеми із закупівлею пального, повідомила Великопольська сільськогосподарська палата (WIR). . За даними WIR, дешевшають пшениц...

Кому в Україні пропонують зарплату від 50 тис. грн: Для частини вакансій не потрібна вища освіта

четвер, 21 вересень 2023, 9:14

В Україні, крім програмістів, середню зарплату понад 50 тис. грн отримують військові, трейдери (займаються угодами на фінансових ринках), медіабайєри (розміщують рекламу), керуючі нерухомістю та топ-менеджери. При цьому середня зарплата по країні стано...