Гроші не приносять щастя? Можливо. Але їх відсутність - справжня катастрофа для психіки. Нове дослідження, опубліковане у журналі Psychoneuroendocrinology, показало, що фінансовий стрес може мати набагато потужніший вплив на мозок, ніж навіть смерть близьких чи розлучення, передають Патріоти України.
Науковці проаналізували стан понад 35 тисяч людей, щоб з'ясувати, як різні життєві потрясіння змінюють функції мозку. Виявилося, що втрата грошей або фінансова нестабільність викликає глибше порушення когнітивних процесів, ніж інші форми стресу.
Що з’ясували дослідники:
Один із авторів дослідження зазначив, що фінансовий стрес "переозброює" мозок, змушуючи людину жити в постійному режимі виживання, що виснажує організм.
«Наші результати показують, що вплив бідності чи раптової втрати грошей на мозок глибший, ніж ми уявляли. Це не лише про настрій чи тривожність – це про зміну самого "програмного забезпечення" мозку», – заявили дослідники.
У висновках йдеться, що соціальна політика повинна враховувати нейропсихологічні наслідки бідності, адже боротьба з фінансовою нестабільністю – це не лише питання добробуту, а й здоров’я нації.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...