Інший сусід: Стало відомо, хто витісняє Росію із економіки України

Поляки можуть випередити росіян за обсягами торгівлі вже за підсумком цього року.

Польща витісняє Росію із позицій у торгівлі із Україною. Ілюстрація: Дзеркало тижня.

Польща витісняє Російську Федерацію із позицій одного з найбільших партнерів України у зовнішній торгівлі — за 9 місяців 2018 року експорт товарів із України в РФ становив 2,7 млрд доларів, а в Польщу — 2,4 млрд доларів. За попередніми оцінками, поляки можуть випередити росіян за обсягами торгівлі вже за підсумком цього року, повідомляють Патріоти України.

При цьому Китай незабаром зможе зрушити Росію із першого місця за обсягами поставок в Україну. Зокрема, за 9 місяців 2018 року Україна завезла із РФ товарів на 5,8 млрд доларів, а з КНР — на 5,2 млрд доларів.

Ключовим двигуном українського експорту залишається агросектор і харчова промисловість. До 8,5% зовнішніх поставок припадає на соняшникову олію, головні покупці якої — Індія, Ірак і Китай. Другою великою складовою українського експорту є продукти металургійної промисловості, на частку яких припадає 6,8% усіх зовнішніх поставок. Тут найбільші клієнти України — Італія, Єгипет і Туреччина.

Левовою часткою імпорту України є енергоресурси — 9,5% зовнішніх поставок припадає на нафту й нафтопродукти. Вони приїжджають в основному із Білорусі, Росії та Литви. Друга імпортна стаття — природний газ: 6,6% усіх завезених товарів. Кінцевими постачальниками є Словаччина, Угорщина і Білорусь.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...