Центральний Банк РФ вперше з 1998 року може отримати збиток за своїми операціями. У пояснювальній записці Мінфіну до проекту федерального бюджету на 2017-2019 роки йдеться, зокрема, про те, що дія ряду факторів може відбитися на фінансовому результаті діяльності Банку Росії за 2017 рік та наступні роки і привести до утворення збитку. Про це пише російське агентство РБК, передають Патріоти України.
При цьому прибуток ЦБ падає вже зараз, повідомляє агентство. У фінансовому відомстві розраховують на те, що в 2016 році він складе менше третини результату 2015 го. При цьому надходження доходів від перерахування частини прибутку ЦБ РФ у федеральний бюджет на 2017 рік прогнозується в обсязі 31,5 млрд руб., що на 69,642 млрд руб. менше суми доходів, перерахованої в 2016 році. Мінфін взагалі не очікує ніяких надходжень від ЦБ до федерального бюджету в 2018-2019 роках.
Як відомо, регулятор отримує прибуток в основному за рахунок надання ліквідності комерційним банкам та операцій на валютному ринку, причому за законом отримання доходу основною метою ЦБ не є. Банківський регулятор вважається юридичною особою і банком за характером діяльності, але з функціями державного органу.
Його головні обов'язки - це контроль за рівнем інфляції і нагляд за банківською системою. Майже весь прибуток (90%) ЦБ перераховується до бюджету, а частина, що залишилася, спрямовується в резерви і фонди різного призначення.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...