Центральний Банк РФ вперше з 1998 року може отримати збиток за своїми операціями. У пояснювальній записці Мінфіну до проекту федерального бюджету на 2017-2019 роки йдеться, зокрема, про те, що дія ряду факторів може відбитися на фінансовому результаті діяльності Банку Росії за 2017 рік та наступні роки і привести до утворення збитку. Про це пише російське агентство РБК, передають Патріоти України.
При цьому прибуток ЦБ падає вже зараз, повідомляє агентство. У фінансовому відомстві розраховують на те, що в 2016 році він складе менше третини результату 2015 го. При цьому надходження доходів від перерахування частини прибутку ЦБ РФ у федеральний бюджет на 2017 рік прогнозується в обсязі 31,5 млрд руб., що на 69,642 млрд руб. менше суми доходів, перерахованої в 2016 році. Мінфін взагалі не очікує ніяких надходжень від ЦБ до федерального бюджету в 2018-2019 роках.
Як відомо, регулятор отримує прибуток в основному за рахунок надання ліквідності комерційним банкам та операцій на валютному ринку, причому за законом отримання доходу основною метою ЦБ не є. Банківський регулятор вважається юридичною особою і банком за характером діяльності, але з функціями державного органу.
Його головні обов'язки - це контроль за рівнем інфляції і нагляд за банківською системою. Майже весь прибуток (90%) ЦБ перераховується до бюджету, а частина, що залишилася, спрямовується в резерви і фонди різного призначення.
У березні продажі нових авто Tesla в Європі впали на 28,2% порівняно з тим же місяцем минулого року, хоча загальні продажі електромобілів (на акумуляторах) у регіоні зросли на 23,6%. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на дані Європейської...
Після того, як більшість українських банків підписали Меморандум щодо застосування обмежень на карткові перекази, НБУ вирішив не продовжувати ліміт на перекази грошей з карти на карту, передають Патріоти України. Водночас у деяких випадках P2P-переказ ...