Резервні потужності дозволяють державній нафтовій компанії Saudi Aramco менше, ніж за три місяці додати на ринок ще більш 1 млн барелів щоденних поставок.
Саудівська Аравія легко може збільшити видобуток нафти. Ілюстрація: соцмережі.Ринок нафти продовжує плавно сповзати вниз на тлі заяв Саудівської Аравії про готовність швидко наростити видобуток, передають Патріоти України.
Цена сорту Brent на торгах у вівторок падала до 78,32 долара за барель - мінімальної позначки з 21 вересня, втрачаючи в моменті 1,7%. Контракти на американський зразок WTI дешевшали на 1,4%, до 68,09 долара за барель, або найнижчого рівня з 14 вересня.
На нафтові котирування тиснуть обіцянки саудівського міністра енергетики наростити поставки на світовий ринок, говорить аналітик Nordea Денис Давидов. Напередодні Халед аль-Фаліх повідомив, що королівство вже збільшило виробництво з 9,8 до 10,7 млн барелів на добу, а «найближчим часом» вийде на планку в 11 млн барелів щодня, яку має намір утримувати в «стійкому» режимі.
Резервні потужності дозволяють державній нафтовій компанії Saudi Aramco менше, ніж за три місяці додати на ринок ще більш 1 млн барелів щоденних поставок і качати 12 млн барелів на добу, заявив аль-Фаліх у вівторок, виступаючи на форумі Future Investment Initiative.
ОПЕК, за його словами, має намір регулювати ситуацію на ринку в ручному режимі, оскільки прогноз на 2019 рік рясніє невизначеностями - як із боку поставок, так і з боку попиту.
За прогнозами секретаріату ОПЕК, в наступному році видобуток в країнах, що не входять в картель, збільшиться на 2,2 млн барелів на добу, тоді як світовий попит зросте лише на 1,5 млн барелів. 25 країн, що входять в угоду ОПЕК +, будуть продовжувати балансування ринку як шляхом збільшення, так і зниження видобутку в разі необхідності, заявив аль-Фаліх.
Після вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі на ринку виникли побоювання, що королівство може скоротити поставки нафти в якості заходів у відповідь на можливі санкції з боку США, говорить Давидов. Але тепер ці страхи, схоже, розвіяні.
Додатковий тиск на котирування надає ситуація на внутрішньому ринку США, де запаси нафти зростали протягом останніх трьох тижнів, додає експерт. Згідно з прогнозом опитаних Bloomberg аналітиків, на минулому тижні процес продовжився: запаси зросли на 3 млн барелів.
"Я прочитав із пів сотні аналітичних текстів про тарифи. Висновків у мене лише два. Висновок перший. Світова економіка настільки складна й взаємозалежна штука, що адекватно визначити наслідки митної війни неможливо. Усе залежить від відповіді на виклик...
Урожай пшениці в Україні у 2025 році буде нижчим від середнього за останні п'ять років, прогнозує Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), передають Патріоти України. "В Україні виробництво пшениці у 2025 році очікується на рівні, нижч...