На торгах в п'ятницю ціна сорту Brent впала ще на 5,9% і вперше з жовтня 2017 року виявилась нижчою 60 доларів за барель.
Ситуація на ринку нафти поступово скочується в режим паніки: ціни падають зі швидкістю 5-7% в день другий тиждень подряд. Трохи менше, ніж за два місяці котирування впали на 30%, чого трейдери не бачили з осені 2014 року, але цього виявилося недостатньо, щоб повернути покупців на ринок, який захлинається в надлишку пропозицій із Саудівської Аравії і США, повідомляють Патріоти України.
На торгах в п'ятницю ціна сорту Brent впала ще на 5,9% і вперше з жовтня 2017 року виявилась нижчою 60 доларів за барель. Контракти на січень укладалися за 59,34 долара за барель, ціна російської Urals опустилася нижче 59 доларів - рівня, на якому, за оцінкою АКРА, російський федеральний бюджет стає дефіцитним.
Ринок «знову лихоманить», трейдери «закривають довгі позиції», констатує стратег CMC Markets Майкл Маккарті: банки і хедж-фонди, які поставили на зростання цін на нафту понад 70 млрд доларів, розпродають контракти. "Ринок приголомшений потоком ведмежих новин", - говорить керуючий директор Genscape Клей Сігл.
США і Саудівська Аравія в сумі додали на ринок 2,9 млн барелів нових щоденних поставок і довели власний видобуток до історичних максимумів - 11,7 і 11 млн барелів на добу. Додаткова пропозиція вдвічі перекрила світову, приріст якої ОПЕК оцінює в 1,4 млн барелів на добу.
Надлишок досяг критичних 1,2 млн барелів на день - 5-6 супертанкерів в тиждень, оцінює JPMorgan: на стільки, як вважає найбільший в США банк, ОПЕК потрібно скоротити видобуток, щоб хоча б зупинити «круте піке». Але ринок сумнівається, що дві найбільші петрократіі світу - Росія і Саудівська Аравія - на цей раз зможуть домовитися, зазначає аналітик Rivkin Securities Вільям О'Лафлін.
«Ніж у спину» прилетів з Держдепу, чиновники якого в травні провели закриті переговори з близькосхідними союзниками з ОПЕК, зажадавши збільшити видобуток на 1 млн барелів на добу. Через місяць угода ОПЕК + - перший скоординований крок Москви і Ер-Ріяда більш ніж за 20 років - була переписана, а країни-учасниці колективно «повернули вентилі».
Слідом за Саудівською Аравією Росія почала качати рекордні з часів СРСР 11,4 млн барелів на добу і тепер вважає, що скорочувати видобуток в умовах вибухового зростання сланцевих конкурентів зі США було «несистемним підходом». Про це заявив Reuters високопоставлений чиновник в уряді РФ. Больовий поріг для Росії - відмітка 48,8 долара за барель, оцінюють аналітики АКРА: нижче цього рівня в федеральному бюджеті 2019-го року виникає «дірка», покривати яку доведеться або за рахунок ФНБ, або за рахунок боргу.
Займати при цьому стає все важче і все дорожче: під загрозою санкцій США іноземні інвестори розпродають облігації федеральної позики із середньою швидкістю 70 млрд рублів на місяць, а прибутковість 10-літніх ОФЗ з 6,9% злетіла до 8,74%.
На 2020 й рік «точка кипіння» російського бюджету знаходиться на рівні 50,6 долара за барель, на 2021-й рік - 51,2 долара, випливає з розрахунків АКРА.
Росія явно не налаштована на скорочення видобутку, а якщо його не буде, то нафті відкрита пряма дорога на $ 50, - каже Кирило Тремасов, директор аналітичного департаменту «Локо-Інвест. - Якщо котирування закріпляться під цією відміткою, то це може стати вже новою реальністю, про яку ми почали забувати. При русі на $ 50 тиск на російські активи буде зростати незалежно від санкцій тематики, а нижче $ 50 може початися паніка».
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...