Хіти тижня. Кабмін готує українцям податковий "сюрприз": Що треба знати

У Кабінеті міністрів мають намір впорядкувати фінансову діяльність заможних фізосіб.

Заможні українці вже з 1 січня 2019 року можуть опинитися під посиленим контролем з боку податкової служби, інформують Патріоти України. У Кабінеті міністрів мають намір впорядкувати фінансову діяльність заможних фізосіб, яких через валютні падіння, а також перерозподіл ринків в Україні стало чимало.

Саме з цією метою в уряді підготували спеціальний проект закону. На даний момент він ще не поданий до Верховної Ради України, але вже опублікований на сайті Міністерства фінансів. Що передбачає нова ініціатива Кабміну і що загрожує багатіям в Україні - розбирався OBOZREVATEL.

Що пропонують зробити

Так, в проекті закону уряд спробував з'ясувати, кого саме можна вважати особою з великим фінансовим статком. У підсумку в міністерстві зійшлися на 3-х основних пунктах:

Перший - людина є кінцевим бенефіціаром, власником (контролером) великого платника податків.

Таким є юрособа, обсяг доходу якої від усіх видів діяльності за останні 4 податкових квартали перевищує еквівалент 50 млн. євро. А також ті юрособи, загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до бюджету від яких за той самий період перевищує еквівалент 1 млн. євро. При цьому сума сплачених податків не повинна бути більше 500 тис. євро.

Другий - платник податків володіє 10% або більше статутного капіталу, або правом голосу придбаних акцій юрособи, який є податковим резидентом іншої держави і задекларував дохід за минулий звітний рік 10 або більше мільйонів євро.

І третій - загальний річний оподатковуваний дохід за минулий рік перевищує 50 млн. грн.

Також проект закону передбачає і покарання, якщо відомості багатими українцями були подані з запізненням. Так, за несвоєчасне подання річної декларації осіб з високими податками, будуть штрафувати на 10% від суми нарахованого податку на доходи фізосіб.

Крім того, податківці в разі прийняття закону отримають можливість перевіряти правильність поданої громадянами декларації цілих 10 років. Зараз ця норма становить всього 3 роки.

Чи буде ефект

За даними Державної фіскальної служби, станом на 2018 рік в Україні офіційно 742 людини задекларували доходи в розмірі понад 1 млн. грн.

Як пояснюють в Кабміні, подібні нововведення збільшать рівень податкової дисципліни серед платників податків.

"Проект акту підготовлено з метою підвищення рівня податкової дисципліни серед платників податків - фізичних осіб із значними доходами і поліпшення ефективності контролю з боку держави в частині повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору з отриманих доходів", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Проте вірогідність успішного проходження законопроекту у Верховній Раді мінімальна. На думку члена комітету з питань податкової політики, народного депутата від "Народного фронту" Олександра Кірша, в Раді такий законопроект не підтримають.

"Сумніваюся (що законопроект буде прийнятий, - Ред.), у нас в країні найзаможніші люди - негласні спонсори політичних сил, які і виступлять проти такої ідеї. Крім того, тут є інструменти революційної доцільності. Якщо перевіряти одних, не перевіряючи інших, то тут пахне експропріацією... Перевіряти потрібно, але тоді всіх поспіль", - пояснив в коментарі OBOZREVATEL нардеп і додав, що посприяти ухваленню законопроекту може лише тверда позиція МВФ.

При цьому нардеп припустив, що така ініціатива Мінфіну може бути імітацією "бурхливої діяльності" перед виборчою кампанією.

"Крім того, у нас поділити капітал дуже просто. Можна розподілити суму на кілька людей і не обов'язково саме на членів сім'ї. Принцип, як в прогресивній шкалі оподаткування", - підкреслив Кірш.

Варто відзначити, що на даний момент законопроект особливо не виносився в публічну площину. Щоправда, з огляду на суспільний резонанс навколо декларацій народних депутатів, громадськість, ймовірно, підтримає податковий інтерес до заможних українців.

Джерело: Обозреватель

Єврокомісія ініціює макрофінансову допомогу Україні у 1,2 млрд євро задля подолання економічних проблем, викликаних ескалацією російської загрози

понеділок, 24 січень 2022, 21:22

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала нову програму макрофінансової допомоги Україні обсягом 1,2 млрд євро. Про це голова виконавчої влади ЄС заявила під час брифінґу 24 січня, зазначають Патріоти України. За її словами, "новий макрофінанс...

Гривня продовжує просідати до долара: Офіційний курс валют від НБУ

понеділок, 24 січень 2022, 19:30

Національний банк послабив офіційний курс гривні до долара на 6 копійок, встановивши його на 25 січня на рівні 28,38 гривні. Офіційний курс гривні до євро встановився на рівні 32,06 грн (на 24 січня – 32,11 гривні), зазначають Патріоти України. . 24 с...