Хіти тижня. Росіяни та білоруси намагаються зупинити єдиний тротиловий завод України

Український виробник тротилу, НВП "Зоря" разом з партнерами зараз знаходяться на межі зупинки через значно занижену ціну і істотне зростання російського і білоруського імпорту сірчаної кислоти.

Ілюстрація:Цензор.нет

Зростаючий імпорт сірчаної кислоти з боку російського Середньоуральского мідеплавильного заводу і білоруських Гомельського хімзаводу і "Нафтана" призведе до зупинки єдиного в Україні виробника вибухівки - тротилу на НВП "Зоря" в Рубіжному. Від таких наслідків застерігає президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, передають Патріоти України з посиланням на Цензор. Нет.

На його думку, сірчана кислота є незамінним компонентом не тільки в металургійній та хімічній промисловості та сільському господарстві, а й у видобутку і збагаченні уранової руди, виготовленні вибухівки та боєприпасів.

"Спроби знищити внутрішнього виробника кислоти і поставити ці галузі в залежність від імпорту, в умовах триваючого збройного конфлікту на сході України, є питанням не тільки бізнес інтересів, а й обороноздатності держави", - говорить Голубов.

Український виробник тротилу, НВП "Зоря" разом з унікальним виробником уранового концентрату ДП "СхідГЗК", ексклюзивним виробником складних мінеральних добрив ДП "Сумихімпром" і ТОВ "Перше хімічне об'єднання" зараз знаходяться на межі зупинки через значно занижену ціну і істотне зростання російського і білоруського імпорту сірчаної кислоти. За даними вітчизняних підприємств, в період з 2014 по 2017 рік він виріс більш ніж в три рази - до 79 тис. т. А ціни на продукт російського і білоруського виробництва більш ніж удвічі менші від собівартості сірчаної кислоти українських виробників.

Це не дозволяє їм конкурувати з росіянами і білорусами на рівних умовах і утримувати виробництво в належному стані, що може призвести до повної зупинки і економічних втрат на рівні 110 млн грн на рік. Цим стурбовані НВП "Зоря", ДП "СхідГЗК", ДП "Сумихімпром" і ТОВ "Перше хімічне об'єднання".

У серпні минулого року підприємства звернулися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі з проханням захистити внутрішнього виробника від недобросовісної конкуренції. У 2017 році вони перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 1,2 млрд грн податків і зборів.

Проти захисту вітчизняних виробників кислоти виступають металурги, які використовують дешеву російську і білоруську сірчану кислоту. Вони вже провели масову піар-кампанію у вітчизняних ЗМІ з метою не допустити покарання імпортерів, щоб і далі ввозити дешевий продукт з-за кордону.

"Але міністерству необхідно прислухатися і до аргументів вітчизняних виробників цього рідкісного, але необхідного країні продукту. В Україні немає інших таких підприємств, які б забезпечуючи обороноздатність країни і її атомну незалежність, а ще - розвивали власне виробництво, збільшували додану вартість і працевлаштовували людей в різних регіонах країни. Саме про таких виробників йдеться".

Виплати біженцям: Ось яку грошову допомогу отримують українці у Німеччині та Польщі

четвер, 2 травень 2024, 6:59

Німеччина та Польща - дві країни, які прийняли найбільше українських біженців. Сукупно там перебувають понад половина всіх людей з тимчасовим захистом у ЄС."РБК-Україна" розповідає, які виплати та програми допомоги для втікачів від війни діють в Польщі...

В Україні ціни на популярний фрукт б'ють минулорічні рекорди: Що відбувається

четвер, 2 травень 2024, 6:48

Вартість бананів в Україні стрімко зросла. Закупівельна ціна перевищила торішній рекорд, сягнувши 49,8 грн за кілограм. У супермаркетах банани коштують уже близько 70 грн за кіло, передають Патріоти України. Причиною зростання є кліматичні зміни, які з...