Хіти тижня. Росіяни та білоруси намагаються зупинити єдиний тротиловий завод України

Український виробник тротилу, НВП "Зоря" разом з партнерами зараз знаходяться на межі зупинки через значно занижену ціну і істотне зростання російського і білоруського імпорту сірчаної кислоти.

Ілюстрація:Цензор.нет

Зростаючий імпорт сірчаної кислоти з боку російського Середньоуральского мідеплавильного заводу і білоруських Гомельського хімзаводу і "Нафтана" призведе до зупинки єдиного в Україні виробника вибухівки - тротилу на НВП "Зоря" в Рубіжному. Від таких наслідків застерігає президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, передають Патріоти України з посиланням на Цензор. Нет.

На його думку, сірчана кислота є незамінним компонентом не тільки в металургійній та хімічній промисловості та сільському господарстві, а й у видобутку і збагаченні уранової руди, виготовленні вибухівки та боєприпасів.

"Спроби знищити внутрішнього виробника кислоти і поставити ці галузі в залежність від імпорту, в умовах триваючого збройного конфлікту на сході України, є питанням не тільки бізнес інтересів, а й обороноздатності держави", - говорить Голубов.

Український виробник тротилу, НВП "Зоря" разом з унікальним виробником уранового концентрату ДП "СхідГЗК", ексклюзивним виробником складних мінеральних добрив ДП "Сумихімпром" і ТОВ "Перше хімічне об'єднання" зараз знаходяться на межі зупинки через значно занижену ціну і істотне зростання російського і білоруського імпорту сірчаної кислоти. За даними вітчизняних підприємств, в період з 2014 по 2017 рік він виріс більш ніж в три рази - до 79 тис. т. А ціни на продукт російського і білоруського виробництва більш ніж удвічі менші від собівартості сірчаної кислоти українських виробників.

Це не дозволяє їм конкурувати з росіянами і білорусами на рівних умовах і утримувати виробництво в належному стані, що може призвести до повної зупинки і економічних втрат на рівні 110 млн грн на рік. Цим стурбовані НВП "Зоря", ДП "СхідГЗК", ДП "Сумихімпром" і ТОВ "Перше хімічне об'єднання".

У серпні минулого року підприємства звернулися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі з проханням захистити внутрішнього виробника від недобросовісної конкуренції. У 2017 році вони перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 1,2 млрд грн податків і зборів.

Проти захисту вітчизняних виробників кислоти виступають металурги, які використовують дешеву російську і білоруську сірчану кислоту. Вони вже провели масову піар-кампанію у вітчизняних ЗМІ з метою не допустити покарання імпортерів, щоб і далі ввозити дешевий продукт з-за кордону.

"Але міністерству необхідно прислухатися і до аргументів вітчизняних виробників цього рідкісного, але необхідного країні продукту. В Україні немає інших таких підприємств, які б забезпечуючи обороноздатність країни і її атомну незалежність, а ще - розвивали власне виробництво, збільшували додану вартість і працевлаштовували людей в різних регіонах країни. Саме про таких виробників йдеться".

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...