Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Оршанський авіаремонтний завод, 60% акцій якого належить українському підприємству "Мотор Січ", відтепер білоруське державне підприємство. Про це 11 липня повідомляє прес-служба президента Білорусі, передають Патріоти України.
"Власників вже тут немає. Власники - ви (державні організації - ред.). Всі власники, які тут були, вони відмовилися самі від цього заводу. Тому дійте. Це державне підприємство з сьогоднішнього дня", - заявив Лукашенко.
У білоруському відомстві стверджують, що у них уже підготовлений процес повернення заводу в держвласність. "Тут працюють мої люди ... Яка різниця, кому належать ці акції", - сказав Лукашенко.
Головний акціонер підприємства - українська компанія В’ячеслава Богуслаєва "Мотор Січ" (їй належить близько 60% акцій заводу) і білоруське ЗАТ "Системи інвестицій та інновацій" (майже 40%).
У розпорядження інвесторів завод потрапив у 2012 році. Білоруська і українська компанії планували протягом 2012-2016 років інвестувати в реконструкцію, модернізацію виробничих потужностей ОАРЗ близько 12 млн доларів, створити понад 300 робочих місць, але не все вдалося реалізувати.
Білоруське TUT.by пише, що завод сильно підкосив "конфлікт (Росії) з Україною, в результаті чого виявилися повністю заблоковані російські поставки". Повідомляють, що Лукашенко не був задоволений роботою підприємства і почалися розмови про його націоналізацію.
Також в травні 2018 року прокуратура Білорусі порушила справу проти посадових осіб "Мотор Січі" за підозрою в "перевищенні службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки". В ході перевірки Оршанського заводу вилучили документи, що стосуються діяльності українського інвестора на території Білорусі. Прізвищ українських посадовців не називали.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...