Згідно з ним, листи повинні бути видані на присуджені Гаазьким арбітражем позивачам сумарно близько $ 130,5 млн компенсації за нерухомість, $ 9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR + 1% складних відсотків щорічно. "Ухвала суду може бути оскаржена у Верховному Суді протягом 30 днів з дня проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до цього суду", - сказано в документі.
Раніше Апеляційний суд Києва 5 вересня заарештував за позовом Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова акції українських "дочок" російських банків з державним капіталом: ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку.
Рішення було прийнято в зв'язку з заявою про забезпечення позову про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.
Зазначеним банкам суд заборонив здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, а також будь-які дії, спрямовані на відчуження рухомого та нерухомого майна, в тому числі, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо
Верховний суд відмовився скасовувати арешт активів російських держбанків.
Гаазький арбітраж раніше повідомив про винесення рішення на користь позивачів (тобто, колишніх співвласників Приватбанку) у цій справі, проте його деталі були відсутні. Згідно з регламентом UNCITRAL, арбітражне рішення викладається в письмовій формі і є остаточним обов'язковим для сторін. Сторони зобов'язуються виконувати арбітражне рішення без зволікання.
Позивачі ініціювали розгляд проти РФ у Гаазі 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) і відповідно до регламенту UNCITRAL. Вони вказували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом прийняття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям у Криму в об'єкти нерухомості і в кінцевому рахунку привели до експропріації цих інвестицій.
Серед позивачів - компанії Аеробуд, Крим Девелопмент, Нива-тур, УБК-Інвест, Едельвейс-2000, Планета, Приватофіс, Приватленд, Дан-Панорама, Санаторій Енергетик, Фінансовий капітал і Фінансовий вектор. Деякі з них пов'язані з Коломойським.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...