Хіти тижня. Суд дав добро: Тепер Коломойський "роздягатиме" росіян в Україні

Компаніям олігарха дозволено стягнути активи РФ в Україні за рішенням Гаазького суду.

Ігор Коломойський. Фото:Politeka

Апеляційний суд Києва визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за захоплене майно в Криму екс-власників Приватбанку і ще 17 компаній, що мали активи в Криму. Також суд ухвалив видати відповідні виконавчі листи на користь позивачів . Відповідне визначення у справі N796 / 165/2018 суд прийняв 25 вересня, зазначають Патріоти України.

Згідно з ним, листи повинні бути видані на присуджені Гаазьким арбітражем позивачам сумарно близько $ 130,5 млн компенсації за нерухомість, $ 9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR + 1% складних відсотків щорічно. "Ухвала суду може бути оскаржена у Верховному Суді протягом 30 днів з дня проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до цього суду", - сказано в документі.

Раніше Апеляційний суд Києва 5 вересня заарештував за позовом Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова акції українських "дочок" російських банків з державним капіталом: ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку.

Рішення було прийнято в зв'язку з заявою про забезпечення позову про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Зазначеним банкам суд заборонив здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, а також будь-які дії, спрямовані на відчуження рухомого та нерухомого майна, в тому числі, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо

Верховний суд відмовився скасовувати арешт активів російських держбанків.

Гаазький арбітраж раніше повідомив про винесення рішення на користь позивачів (тобто, колишніх співвласників Приватбанку) у цій справі, проте його деталі були відсутні. Згідно з регламентом UNCITRAL, арбітражне рішення викладається в письмовій формі і є остаточним обов'язковим для сторін. Сторони зобов'язуються виконувати арбітражне рішення без зволікання.

Позивачі ініціювали розгляд проти РФ у Гаазі 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) і відповідно до регламенту UNCITRAL. Вони вказували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом прийняття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям у Криму в об'єкти нерухомості і в кінцевому рахунку привели до експропріації цих інвестицій.

Серед позивачів - компанії Аеробуд, Крим Девелопмент, Нива-тур, УБК-Інвест, Едельвейс-2000, Планета, Приватофіс, Приватленд, Дан-Панорама, Санаторій Енергетик, Фінансовий капітал і Фінансовий вектор. Деякі з них пов'язані з Коломойським.

Джерело: Ліга.Бізнес

Пенсія в Україні не радують: Ось які найменші виплати платять у 2025 році

четвер, 3 квітень 2025, 16:50

Мінімальний розмір пенсії в Україні встановлюється у вигляді соціальної виплати, призначеної для громадян, які не мають достатнього трудового стажу або ніколи не працювали. Про це йдеться на порталі "Дія", передають Патріоти України. Громадяни України,...

Податкова візьметься за українців, які продають речі в інтернеті: Стало відомо, до чого варто готуватися

четвер, 3 квітень 2025, 16:45

Українські податківці посилять контроль за онлайн-діяльністю українців – всі продажі товарів через інтернет та сплата грошей за них відтепер будуть ідентифікуватися. Такі операції будуть відслідковуватися на постійній основі з 1 березня, передають Патр...