Про це у ефірі ObozTV заявив голова Ради незалежної асоціації банків України Роман Шпек. Він наголосив, що документ був розроблений на заміну своєму попереднику, ухваленому ще 25 років тому для пострадянської економічної моделі, передають Патріоти України.
"Головне, що основним засобом платежів в Україні є національна валюта. І ми повинні всі свої зусилля, дії і помисли направити на те, щоб гривня була якомога сильнішою. Гривня міцна не обсягом ЗВР, а рівнем конкурентоспроможності українських продуктів, товарів і послуг", — додав Шпек.
Після введення закону в дію гривня як і раніше залишиться єдиною валютою для розрахунків. Однак нові правила передбачають певні винятки. Наприклад, платити зарплату в доларах офіційно зможуть морякам, дипломатам, консулам та іншим працівникам представництв іноземних держав. Українці ж зможуть розраховуватися валютою в таких випадках:
Економіст також пояснив, що для реалізації нового закону про валюту було розроблено сім окремих постанов НБУ. Ключова постанова все ж таки передбачає збереження різних обмежень. Однак вони залежатимуть не від бажання НБУ, а від загальної економічної ситуації в країні.
В Україні всі підприємці на єдиному податку мають заплатити авансові внески з військового збору та єдиного соціального внеску, відзвітувати щодо найманих працівників, а представники 3 групи — подати декларації за 1 квартал цього року. Про це повідомил...
Президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на імпорт в США, що зачепило і Україну, яка експортувала до Штатів товарів на $874 млн у 2024 році. Очікується, що це призведе до подорожчання техніки Apple в Україні на 10-20% та вдарить по малих виробни...