Хіти тижня. "Всё пропало!": Інвестори масово скидають рубль, пожежні заходи Центробанку РФ не рятують ситуацію

Фактично заможні росіяни з запізненням повторюють кроки іноземних інвесторів - вони розпродають російські акції практично без зупинок з лютого і за цей час вивели з ринку 1,6 млрд доларів - рекордну з 2013 року суму.

Ілюстрація:http://dp.vgorode.ua

Інвестори очікують зростання курсу долара в Росії і масово виводять фінанси в американську валюту. Про це пише finanz.ru, передають Патріоти України.

Заможні росіяни відмовляються вірити в "підйом з колін" російського фондового ринку і здатність рубля продовжити зростання.

Великі інвестори-резиденти, які працюють з російськими цінними паперами, другий місяць поспіль позбавляються від вкладень в акції компаній РФ, вважаючи за краще тримати свої капітали в доларових активах. Такі дані наводить у понеділок ІК "Атон" в щомісячному звіті про позиції інвесторів.

У липні клієнти компанії з рахунків понад 1 млн доларів на 23% скоротили вкладення в акції, які торгуються на Московській біржі. Розпродаж проходив на тлі 5-процетного зростання індексу ММВБ, яким, судячи зі статистики, російські багатії скористалися, щоб продати залишки цінних паперів, що падають в ціні з початку року.

Під "гарячу руку" потрапив в першу чергу сектор машинобудування, з якого було виведено 35% всіх інвестицій. Нафтогазовий сегмент ринку втратив 15% вкладень. На стільки ж була скорочена частка в портфелях телекомунікаційних компаній.

Майже вдвічі впали вкладення в "Яндекс". Котирування компанії злетіли на тлі оголошення про створення СП онлайн-торгівлі з Сбербанком, і інвестори скористалися цим, щоб зафіксувати прибуток, відзначають експерти "Атона".

Другий місяць поспіль заможні інвестори позбуваються від паперів АФК "Система", яка залучена в судовий розгляд з "Роснефтью", що висунула компанії Володимира Євтушенкова позов майже на половину всіх наявних активів. У липні з системи пішло 25% грошей, в червні - 27%.

Найбільш затребуваним активом стали валютні облігації російських компаній - їх прибутковість майже вдвічі менша, ніж в аналогічних рублевих паперів, проте дозволяє мати дохід на доларові заощадження. Вкладення в євробонди виросли на 29% за місяць. І, судячи зі статистики, в них була "припаркована" велика частина готівкових доларів, які багатії активно скуповували в травні-червні на тлі виведення грошей з рублевих активів.

Вкладення в готівковий рубль в липні скоротилися ще на 13%. Серед акцій заможні інвестори також вибирали ті, що виграють від слабкого рубля, відзначає "Атон": це, в першу чергу, виробники добрив - "Акрон" і "Уралкалий".

Заможних клієнтів, ймовірно, налякав новий раунд санкцій, введених владою США: він може негативно позначитися на проектах газопроводів "Газпрому", а також ускладнити доступ держкомпаній до ринків капіталу, констатує експерти "Атона".

Фактично заможні росіяни з запізненням повторюють кроки іноземних інвесторів - вони розпродають російські акції практично без зупинок з лютого і за цей час, за даними "Ренесанс капіталу" вивели з ринку 1,6 млрд доларів - рекордну з 2013 року суму.

Приплив капіталу в російський держборг, який підтримував рубль в умовах дефіциту нафтодоларів, призупинився в квітні, а починаючи з червня, за даними ЦБ, нерезиденти обережно розпродають папери - за місяць вони скоротили вкладення на 21 млрд рублів.

Відтік капіталу з російських активів може продовжитися, попереджає керуючий директор «Регіон Ессет Менеджмент» Костянтин Зайцев.

"Скорочення балансу ФРС США в цьому році призведе до зниження попиту на ризикові активи. В цьому випадку вкладення в російські облігації з дюрацією вище середнього можуть сприйматися як більш ризикові інвестиції, бо це збільшення ризику процентної ставки, кредитного ризику та ризику ліквідності", - пояснює він.

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...