​Кого дотує держбюджет: "Курячий олігарх" підтягнув ціни на українському ринку на рівень середньоєвропейських

Відкриття ринків ЄС на українську продукцію картель найбільших птаховиків використовує не стільки для розширення виробництва, а «оптимізації» внутрішніх цін. Фактор конкуренції, як засіб стримування цін, принаймні тимчасово втрачено.

Вартість філе в українських гіпермаркетах наразі вже перевищила 103 гривні за кілограм. Таким чином ціни на курятину зрівнялися з цінами в країнах Європейського Союзу, зазначають Патріоти України.

Спокуса заробити "легкі грошенята" на збіднілих через війну та кризу співвітчизниках перевищила соціальну відповідальність "баронів-куроводів". А високі зв'язки допомагають ще залізти в кишеню держбюджету, задля коштів "на розвиток". Про це написав генеральний директор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко на Facebook.

За його словами, ще на початку року ціни в Україні були трохи нижчими, ніж у країнах Східної Європи. Проте вже з літа моніторинг цін у торгових точках показав, що ціни в Україні підійшли до цін Польщі, Угорщини, Литви та інших країн.

Дорошенко зазначив, що уряд за останній рік зняв усі бар’єри на споживчому ринку задля посилення ролі великого бізнесу. За першу половину 2017 року держава виплатила птахівникам понад 50 відсотків усіх дотацій для сільгоспвиробників. Зокрема, група компаній "Миронівського хлібопродукту", якою володіє радник президента Юрій Косюк, отримала дотацій на загальну суму 809 млн гривень, що становить 40 відсотків усіх виплачених дотацій.

"А що з ціною на курятину? Вона постійно зростала протягом літа, і зараз кілограм філе коштує практично як кілограм свинини. Ціна філе в українському гіпермаркеті дорівняє 103,1 грн за кілограм. В той же час у Естонії його можна купити по 94,6 грн, у Польщі – 96,5 грн, тобто дешевше ніж в нашій країні. В Румунії філе обійдеться у 108,3 грн, в Угорщині у 115,1 грн. за кілограм", – написав гендиректор Української асоціації постачальників торгових мереж.

Кількість українських біженців стрімко зросла: Ось чому не хочуть повертатися

субота, 22 лютий 2025, 18:17

Кількість українських біженців у 2024 році становила 5,2 млн осіб – це на 300 тисяч більше, ніж у попередньому році. Аби повернутися, вони хочуть аби в Україні були вирішені безпекове питання, проблема житла, підвищився рівень життя та можна було знайт...

Новий зліт чи падіння? Українцям розповіли, що буде з рекордними цінами на популярний продукт

субота, 22 лютий 2025, 12:30

В Україні прогнозується зниження цін на білокачанну капусту, що сягають рекорду. Причина – очікуваний надлишок пропозиції цього овочу. Річ у тім, що, на думку аналітиків, після рекордних цін на білокачанну капусту в сезоні 2024/2025 багато українських ...