Зараз анексований півострів з материковою частиною Росії з'єднує енергокабель потужністю близько 400 МВт. Міненерго РФ готує законодавчі зміни, які описують схему розрахунків з півостровом в найближчі кілька років. Відповідно до одного з варіантів, закупником електроенергії на оптовому ринку буде Центр здійснення розрахунків (ЦОР, входить в "Інтер РАО").
Він буде перепродувати електроенергію АТ "Агентство з прогнозування балансів в електроенергетиці" (АПБЕ, входить до ФСК). АПБЕ укладе контракти з кримськими гарантують постачальниками електроенергії. Такий статус є у трьох компаній: ГУП "Крименерго", "Севастопольенерго" та ПрАТ "Східно-Кримська енергетична компанія".
Вирішено, що АПБЕ самостійно буде купувати електроенергію на оптовому ринку і продавати кримським постачальникам. АПБЕ вже отримало статус суб'єкта оптового ринку 14 грудня. ЦОР не зареєстрований на оптовому ринку і не збирається цього робити.
ЦОР зараз займається закупівлями електроенергії для Криму в України, а також закуповує її у кримських ТЕЦ і потім перепродує її постачальникам. Проте "Інтер РАО" не погодилося бути єдиним закупником як російської, так і української електроенергії для Криму через санкційні ризики: компанія експортує електроенергію з РФ в країни Євросоюзу, наприклад, в Прибалтику і Фінляндію. Крім того, така схема могла б засмутити українських контрагентів, що поставило б під загрозу електропостачання Криму з боку України (контракт діє до кінця цього року).
Інша структура ФСК - ВАТ ЦІУС ЄЕС - відповідає за управління будівництвом ЕНЕРГОКАБЕЛЬ до Криму. Компанія обслуговує основну частина магістральних мереж в РФ, але власником енергомоста перший час буде замовник проекту - Російське енергетичне агентство (підвідомча Міненерго). Потім власником може стати ФСК - держава оцінить обладнання і, можливо, внесе його в капітал компанії.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...