Зараз анексований півострів з материковою частиною Росії з'єднує енергокабель потужністю близько 400 МВт. Міненерго РФ готує законодавчі зміни, які описують схему розрахунків з півостровом в найближчі кілька років. Відповідно до одного з варіантів, закупником електроенергії на оптовому ринку буде Центр здійснення розрахунків (ЦОР, входить в "Інтер РАО").
Він буде перепродувати електроенергію АТ "Агентство з прогнозування балансів в електроенергетиці" (АПБЕ, входить до ФСК). АПБЕ укладе контракти з кримськими гарантують постачальниками електроенергії. Такий статус є у трьох компаній: ГУП "Крименерго", "Севастопольенерго" та ПрАТ "Східно-Кримська енергетична компанія".
Вирішено, що АПБЕ самостійно буде купувати електроенергію на оптовому ринку і продавати кримським постачальникам. АПБЕ вже отримало статус суб'єкта оптового ринку 14 грудня. ЦОР не зареєстрований на оптовому ринку і не збирається цього робити.
ЦОР зараз займається закупівлями електроенергії для Криму в України, а також закуповує її у кримських ТЕЦ і потім перепродує її постачальникам. Проте "Інтер РАО" не погодилося бути єдиним закупником як російської, так і української електроенергії для Криму через санкційні ризики: компанія експортує електроенергію з РФ в країни Євросоюзу, наприклад, в Прибалтику і Фінляндію. Крім того, така схема могла б засмутити українських контрагентів, що поставило б під загрозу електропостачання Криму з боку України (контракт діє до кінця цього року).
Інша структура ФСК - ВАТ ЦІУС ЄЕС - відповідає за управління будівництвом ЕНЕРГОКАБЕЛЬ до Криму. Компанія обслуговує основну частина магістральних мереж в РФ, але власником енергомоста перший час буде замовник проекту - Російське енергетичне агентство (підвідомча Міненерго). Потім власником може стати ФСК - держава оцінить обладнання і, можливо, внесе його в капітал компанії.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...