За даними сайту вісника держзакупівель, за останні кілька місяців цілий ряд відділів освіти районних державних адміністрацій Черкаської області придбали найдорожчі в країні шкільні автобуси. Вартість кожного склала близько 1,68 млн грн. При цьому в 20-ти інших областях шкільні автобуси купували за середньою ціною від 1,3 до 1,4 млн грн, повідомляє "Голос.uа", передають Патріоти України.
Загальна кількість придбаних Черкаською областю шкільних автобусів за завищеними цінами - 10 одиниць. Таким чином, освоєно 16,8 млн бюджетних гривень. Розмір переплати склав близько 3,6 млн грн.
Ситуація видається дивною, оскільки обласними чиновниками були придбані шкільні автобуси виробництва ПАТ "Черкаський Автобус", вартість яких на 20% -30% вище, ніж продукція інших українських виробників.
Експерти ринку автобусів також відзначають непрозору структуру власності ПАТ "Черкаський автобус". Завод свого часу в результаті банкрутства перейшов Промінвестбанку (власник якого - російський державний Внешеконобанк). На даний момент підприємство належить компанії з управління активами, власники якої приховані в кіпрських офшорах.
Загальним для всіх цих тендерів є також те, що в них не брав участь ні один дилер, який представляє інші заводи виробники. Можлива причина традиційна - чиновниками створюються умови тендера, які може виконати тільки один завод.
Дуже зручна схема. І закон начебто виконується, і всі учасники процесу задоволені. За аналогічними схемами зараз йдуть спроби закупівлі 90 автобусів у Львівській області і близько 20 автобусів в Закарпатській області. Миколаївська область також закупила 11 шкільних автобусів черкаського заводу. Тут розмір переплати (у порівнянні з більш доступними аналогами) склав рекордні 4 млн грн.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...