Кремль повернувся проти вітру: експерт пояснив, чому в РФ прорахувалися з політикою контрсанкцій

Запровадивши продовольчі контрсанкції проти інших країн, Росія виявилася у найбільшому програші.

В результаті контрсанкційної політики найбільше постраждала сама Росія. Ілюстрація:www.azadliq.org

Вибір продовольства в якості основної зброї в санкційній війні виявився невдалим, Росія більше нашкодила сама собі. Про це в інтерв'ю Новой газете розповів головний науковий співробітник Інституту прикладних економічних досліджень РАНХиГС (Росія), фахівець в області аграрного ринку та імпортозаміщення Василь Узун, інформують Патріоти України.

"Указ про контрсанкції приймався з розрахунком завдати економічної шкоди противнику, який був би порівнянний з втратами Росії через санкції. Передбачалося, що країни, проти яких запровадили ембарго, втративши російський ринок, не зможуть знайти інші і зазнають збитків. Однак проведений нами узагальнений аналіз свідчить, що їх продовольчий експорт практично не постраждав", - зазначив експерт.

У 2014 році західні країни продовольчий експорт нарощували, а в 2015-му скоротилася його вартість через загальне зниження цін на світовому ринку, викликане насамперед падінням цін на нафту. Але фізичні обсяги їх експорту, підкреслив економіст, не тільки не зменшилися, але навіть збільшилися за основними позиціями.

"Що стосується Росії, то на її частку припадало лише 4-5% експортних поставок до країн, які потрапили під контрсанкції. В даному випадку ми, як моська проти слона. Експорт продовольства з санкційних країн до санкцій і антисанкцій в 2013 році становив близько 400 млрд доларів в рік, в тому числі в Росію - лише 14 млрд, тому Захід легко замінив поставки в Росію на поставки в інші країни. Так що вибір продовольства в якості основного зброї в санкційній війні виявився невдалим, ми більше нашкодили самі собі", - заявив Василь Узун.

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...