​Кримнаш вже не тішить: Сумний кінець російської економіки. Спіраль загрозливо закручується - Die Welt

РФ покладалася на споживчий бум, який захопив її громадян. Однак тепер зарплати падають, а злидні зростають. Кожний сьомий росіянин перебуває за межею бідності. Більшість населення налаштована витрачати мінімум, уникати кредитів і забрати гроші з банків​

Справжня Росія. Старий у Санкт-ПетербурзіНезважаючи на пишне святкування другої річниці приєднання Криму до Росії, ейфорія з приводу цієї події у населення країни помітно вщухає. "Вторгнення в Східну Україну і санкції Заходу безпосереднім і вельми жорстким чином позначаються на росіянах. З одного боку, вони відчувають задоволення від зростання зовнішньополітичної значущості і приростання територій, але з іншого - чітко відчувають, наскільки сильно погіршився їх економічне становище", - пише аналітик Едуард Штайнер у німецькій Die Welt, зазначають Патріоти України.

Про це свідчать і економічні показники. За даними Росстату, кількість бідних в Росії за минулий рік зросла на 3,1 млн - до 19,2 млн осіб - найвищий показник за останні 9 років. Іншими словами, одна сьома частина населення країни перебуває за межею бідності.

"Поряд з ізоляцією і санкціями з боку Заходу Росії доводиться справлятися зі структурними слабкостями і падінням ціни на нафту", - зауважує коментатор. У минулому році ВВП скоротився на 3,7% і в цьому році, згідно з прогнозами, Росії рівень рецесії очікується ніяк не менше минулорічної.

"Голі макроекономічні показники - це одне, а реальні відчуття від кризи - інше, - зауважує Штайнер. - Прості громадяни не відразу відчули, наскільки сильно загострилися економічні проблеми. Це пов'язано і з тим, що значна частина населення ніколи не була розпещеною і навіть в «жирні» роки нафтового буму змушена була обходитися малим".

На думку Григорія Голосова, професора Європейського університету в Санкт-Петербурзі, "символом кризи" став середній клас. Так, за даними РБК, інфляція для середнього класу склала 30% - замість офіційних 12,9%. Саме ситуація навколо дрібних підприємців, які складають кістяк середнього класу, оголила відсутність плюралізму думок в освітленні економічної ситуації в Росії. Багато років ситуація представлялася виключно в райдужних кольорах, йдеться в статті.

"Схоже, ситуація починає розвиватися по тому самому сценарієм, який лякає владу найбільше: росіяни, котрі колись охоче витрачали гроші, тепер роблять ставку на економію, - продовжує автор. - Згідно з опитуваннями Всеросійського центру вивчення громадської думки, сім'ї налаштовані витрачати по мінімуму, уникати кредитів і забрати гроші з банків. Крім того, наростає страх втратити робоче місце".

Після різкого падіння цін на нафту в 2014 році здавалося, що найгірше вже позаду, і до середини 2015 року панувала ілюзія, що поступово ситуація в економіці виправиться. "Однак депресивні настрої все ж взяли гору", - йдеться в статті.

"Сусіди Росії побоюються ризиків іншого плану: того, що Путін, який як ніхто інший усвідомлює економічних загрози для країни, з метою відволікання уваги підданих пуститься в нову зовнішньополітичну авантюру", - пише на завершення герр Штайнер.

Зеленський заявив, що не збирається стримувати курс гривні

субота, 4 липень 2020, 21:48

Президент раптом вирішив, нібито він - психолог, і заявив "ми можемо про це поговорити". Президент України Володимир Зеленський не вважає, що наразі потрібно говорити про якесь стримування курсу української національної валюти. Про це він заявив на бр...

Хіти тижня. Радіоактивну пару з Ленінградської АЕС помітили в країнах Північної Європи: РФ все заперечує, але причину розсекретили

субота, 4 липень 2020, 14:00

27 червня о 13:50 за місцевим часом сталася аварія на енергоблоці №2 Ленінградської АЕС. Департамент навколишнього середовища у неділю, 28 червня 2020 року, виявив в повітрі ізотопи цезію, кобальту і рутенію. Це дози у дуже малих кількостях, вони не за...