"Мы писали, мы писали, наши пальчики устали" або ціна вітчизняної бюрократії: У Світовому банку заявили про нездатність України освоювати надані кошти

Українська бюрократична система дуже зарегульована і замкнута в собі, все до найменших кроків описано в законодавстві, а будь-яке внесення в нього змін - тривалий і трудомісткий процес, тому всі основні кредитори України стикаються з даною проблемою.

Світовий банк вважає, що Україна не здатна освоювати кошти, які їй пропонуються. Ілюстрація:www.5.ua

Нездатність України освоїти надані їй кошти - глобальна проблема, з якою стикаються всі її основні кредитори. Про це виданню DT.UA заявила старший менеджер портфеля проектів Світового банку (СБ) в Україні Клавдія Максименко, зазначають Патріоти України.

"На донорських зустрічах ми бачимо, що з цими ж проблемами стикаються і Європейський банк реконструкції та розвитку, і Європейський інвестиційний банк, і KfW. Досвід реалізації аналогічних проектів в інших країнах показує, що їх можна реалізувати і в Україні, але практика, на жаль, переконує в зворотному", - заявила Максименко.

За її словами, частково ці проблеми пов'язані з тим, що українська бюрократична система дуже зарегульована і замкнута в собі, все до найменших кроків описано в законодавстві, а будь-яке внесення в нього змін - тривалий і трудомісткий процес.

"Гнучкість у прийнятті рішень владою відсутня, а переговори, як правило, закінчуються переконанням народних депутатів у тому, що необхідні зміни не вплинуть на їхні бізнес-інтереси", - зазначила Максименко.

"Іноді у мене складається таке сумне враження, що проекти Світового банку в Україні найбільше потрібні Світовому банку. Але ми на них фактично не заробляємо, інвестиції в Україні не є джерелом наших доходів.

Більш того, якщо проект не було реалізовано або реалізовано не в повній мірі, для нас це скоріше збиток, адже ми витрачаємо на підготовку проектів власні кошти, які Україна не повинна нам повертати.

Ці послуги у вартість позики не входять, і команда, яка витрачає сили на розробку та супервізії якогось нереалізованого або неефективного проекту, могла б ті ж зусилля спрямувати на вирішення інших, не менш актуальних завдань", - розповіла Максименко.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...