У парламенті був зареєстрований законопроект № 8089, яким передбачено повне скасування третьої групи для платників податків за спрощеною системою. Про це пише ain.ua, передають Патріоти України.
Скасування 3 групи "спрощенки" - одна з норм, яку пропонують депутати. Також, пропонується внести зміни в умови 2 групи.
За словами авторів проекту, 2 групу часто використовують великі мережі магазинів, щоб уникати сплати податків.
А 3 група, за словами авторів проекту, часто використовується, щоб оптимізувати виплату зарплат: мова йде про випадки, коли фактично наймані співробітники укладають з роботодавцем договір як ФОП, що дозволяє економити на податках із зарплати.
Тому для суб'єктів, які займаються оптовою торгівлею, пропонують заборонити 1 і 2 групи, для 2 групи - обмежити види діяльності підприємцями:
які займаються виробництвом товарів, роздрібним продажем товарів з торговельних місць на ринках;
діяльністю в сфері ресторанного господарства в будівлі площею до 20 кв м або з використанням засобів пересувної торгівлі;
виконанням робіт/наданням послуг (в т.ч. побутових);
роздрібної торгівлі дистанційним методом (сюди, судячи з усього, потрапляють інтернет-магазини).
2 групу пропонують заборонити для компаній, які торгують складною електронікою, ліками, ювеліркою, товарами високого цінового сегмента і т.д.
А 3 групу пропонують повністю скасувати - ФОПам, які працюють за цією схемою, пропонують переходити на 2 групи, якщо вони відповідають умовам.
Ще одне нововведення проекту: зниження основної ставки ПДВ з 20% до 16% - щоб бізнеси перестали намагатися оптимізувати сплату цього податку.
Всі ці заходи, на думку авторів проекту, допоможуть вивести українську економіку з тіні.
Зараз в Україні діє спрощена система оподаткування (так звана "спрощенка") - це спеціальний податковий режим, розрахований на малих підприємців. Його основна перевага - сплата єдиного податку замість окремих податків і зборів, спрощена бухгалтерія і звітність.
Залежно від обороту в ній передбачені 4 групи: 1,2,3 групи доступні для фізосіб-підприємців, 4 - тільки для сільгосп-підприємств.
3 група - дуже популярна серед українських IT-підприємців та фрілансерів, з поточною ставкою єдиного податку в 5%.
Як повідомлялося раніше, українці, які отримували іноземні доходи, повинні подати декларацію.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...