"Машина, пронизана проблемами": Індія відмовилася від російських МіГ-29 через постійні поломки

Всього Індія від Росії отримала 45 одиниць МіГ-29К. Поставки не передбачали технічне обслуговування літаків, яке необхідно було оплачувати окремо.
МіГ-29К. Фото: РІА "Новости".

У відмові Індії від поставок радянського (російського) палубного багатоцільового винищувача четвертого покоління МіГ-29К винен виробник (корпорація "МіГ"). Про це пише російський тижневик "Звезда", передають Патріоти України.

Видання зазначає, що індійські військові відгукувалися про літак як про машину, яка "пронизана проблемами". Зокрема, у фахівців були претензії до якості планера, системи управління і тренувальної програми-симулятора. Найбільше проблем спостерігалося з силовою установкою, внаслідок чого з лютого 2010 року через заводський брак з експлуатації вилучено 40 двигунів. "Приземлення на палубу авіаносця скидається на жорстку посадку, - наводить видання думку льотчиків. - Літак потребує частого ремонту. Через такі посадки постійно проявляються структурні дефекти".

На думку директора російського Центру аналізу стратегій і технологій (ЦАСТ) Руслана Пухова, ситуація, що склалася навколо МіГ-29К, є "дійсно дуже неприємною історією", через яку "МіГ" не запросили взяти участь у тендері на індійський корабельний літак. "Брати участь будуть французи, шведи, американці ...", - сказав експерт.

У листопаді Індія вирішила відмовитися від використання МіГ-29К. Заміна російським літакам буде обрана в ході тендеру. Всього Індія від Росії отримала 45 одиниць МіГ-29К. Поставки не передбачали технічне обслуговування літаків, яке необхідно було оплачувати окремо. В "МіГ" відхрещуються від неполадок з поставленими винищувачами.

У квітні Індія призупинила співпрацю з Росією за проектом FGFA (Fifth Generation Fighter Aircraft), який передбачає створення на основі російського Су-57 першого індійського винищувача п'ятого покоління.

Експерт розповів, що буде з курсом у жовтні: Які чинники вплинуть на гривню

четвер, 21 вересень 2023, 17:53

Наступного місяця готівковий валютний ринок формуватимуть кілька важливих чинників, проте за всіма ознаками курсовий коридор буде в досить звичних для останнього часу межах, передають Патріоти України. Про це у коментарі УНІАН розповів начальник департ...

Прогнози здійснюються: В Україні знову подорожчали всі види пального

четвер, 21 вересень 2023, 17:30

В Україні знову подорожчали всі види пального: автогаз, бензин та дизель. У період з 20 по 21 вересня середня ціна по країні на бензин марки А-95 зросла на 16 копійок - до 54,65 грн/л, передають Патріоти України. Як свідчать дані щоденного цінового мон...