Запропонований польською стороною і уже ухвалений очільником Чернігова варіант будівництва сміттєпереробного заводу не передбачає ні спалювання, ні сортування сміття. Про це на брифінгу повідомив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Укрінформ".
"Польська сторона пропонує новітню технологію переробки сміття, яка є абсолютно нетоксичною, не передбачає спалювання і попереднього сортування сміття. Отже, нам не доведеться вкладати кошти у встановлення додаткових контейнерів", - сказав він.
Один із інвесторів розповів, що подрібнені відходи закладатимуться у своєрідний вакуумний "термос", де обдаватимуться парою з температурою 120 градусів за Цельсієм. Після того сміття втратить неприємний запах, до 60% води і зменшиться в об'ємі. В іншому цеху його посортують (наприклад, магнітом відберуть залізо), а далі перетворять на 8 різних субстанцій для вторинної переробки. Кінцеву біомасу можна буде використовувати як паливо або в сільському господарстві і т. д. Нетоксичні рештки (камені та ін.) становитимуть 5-8% і їх утилізуватимуть окремо.
Очильник Чернігова додав, що в разі згоди депутатського корпусу міськради на спорудження сміттєпереробного заводу, польські партнери укладуть угоду з "твердою" ціною щорічної оплати за переробку сміття. Ця сума виділятиметься з міського бюджету, відтак, тариф на утилізацію сміття для чернігівців голова міста пообіцяв не підвищувати.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...