Наслідки блокади можуть бути для України дуже серйозними, - Сергій Фурса

Вже зараз спостерігається зменшення експорту і зростання імпорту, а темпи зростання ВВП України точно знизяться.

Блокада Донбасу. Ілюстрація:Citynews.net.ua

Головним наслідком економічної блокади окупованих територій стане вплив на платіжний баланс. Таку думку висловив відомий інвестиційний банкір Сергій Фурса, повідомляють Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

«Зараз йде зменшення експорту і зростання імпорту. Вже зроблені базові підрахунки - за прогнозами НБУ, втрати можуть досягти двох мільярдів доларів. Не виключено, що збитки будуть меншими, оскільки ринкова ситуація в Україні досить стабільна. Можливо, вдасться замінити метал частково. Якщо Єнакіївський завод зупиниться, метал почне виробляти маріупольське підприємство. Однак, якщо втрати дійсно складуть два мільярди, для України це дуже серйозно», - зазначив експерт.

Крім того, Фурса впевнений, що знизяться темпи зростання ВВП України.

Нагадаємо, що напередодні мало відбутися засідання Ради директорів МВФ, на якому планувалося обговорити українське питання про надання чергового траншу, однак це питання було знято з порядку денного через рішення РНБО про блокаду Донбасу.

Тепер НБУ повинен надати новий макроекономічний прогноз МВФ. Про нову дату розгляду траншу нічого невідомо.

Впливає на збільшення суми виплат: У Кабміні заявили про приємний сюрприз для частини пенсіонерів

субота, 1 квітень 2023, 8:31

В Україні з 1 квітня проведуть перерахунок пенсій для тих пенсіонерів, які продовжують працювати. Станом на 1 січня 2023 року в Україні було 10,7 млн пенсіонерів. Із них 2,7 млн людей продовжували працювати, передають Патріоти України. Наприклад, це ст...

Україна отримала пільговий кредит від Канади

п’ятниця, 31 березень 2023, 19:43

До державного бюджету України від Канади надійшло 2,4 млрд канадських доларів (1,8 млрд доларів США) кредиту на пільгових умовах. У грудні канадський уряд також підтримав Київ кредитом у 500 млн, нагадують Патріоти України. Як повідомила прес-служба Мі...