Наслідок безвізу: Кваліфіковані працівники втікають з України в Європу за вищими зарплатами

Керівник секретаріату, головний експерт Ради підприємців при Кабміні називає трудову міграцію загрозою національній безпеці країни.

Ілюстрація:Главред

Українські роботодавці б'ють на сполох: їм все складніше знайти потрібних фахівців, багато вакансій закриваються місяцями. Про це повідомляє Страна, передають Патріоти України.

"В нашій базі 60 тисяч пропозицій, і більшість - для робітників. Підприємства не можуть їх набрати, хоча готові підвищувати зарплати і навіть оплачувати проживання, збираючи кадри з усієї України", - розповів заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

У жорсткому дефіциті робочих рук експерти звинувачують безвіз: мовляв, кращі з кращих масово їдуть на роботу в Європу. А керівник секретаріату, головний експерт Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський називає трудову міграцію загрозою національній безпеці країни.

За словами аналітика rabota.ua, кількість вакансій від іноземних роботодавців в їх базі постійно зростає. У 2014 р їх було 10,6 тисячі, в 2015 р - 25,9 тисяч, в 2016 - 35,9 тисяч, а за перше півріччя 2017 - понад 20 тисяч. При цьому середня зарплата в закордонних пропозиціях становить близько 20-30 тисяч гривень.

Наприклад, пакувальника іграшок в Польщу шукають на 22 тис.грн. в місяць (плюс безкоштовне проживання), робочому на складі в Чехії пропонують 52 тисячі гривень (при 6-денному робочому тижні по 10-12 годин на день), доглядальниці в Німеччині - 40 тисяч гривень.

Середня зарплата по Україні становить близько 7,5 тисяч і навіть в Києві цілком пристойним вважається оклад в 10 тисяч. Зараз за кордоном працює близько 6-8 мільйонів українців. За останній рік армія гастарбайтерів зросла приблизно на 500-600 тисяч чоловік.

Як відзвітувала Держприкордонслужба, у 2017 році кордон з ЄС перетнуло 7,5 мільйона українців, що на 24% більше, ніж в позаминулому році. У Європі працює не так багато українців: в Польщі 212 тисяч, в Німеччині - 90 тисяч, в Чехії - 20 тисяч осіб. І за останній рік їх кількість практично не збільшилася.

Але, наприклад, в тій же Польщі цілком офіційно можна працювати тим, у кого немає трудової візи - так звана схема "за заявою" передбачає працевлаштування до 6 місяців. Міграцію наших співгромадян може прискорити не тільки гостинність європейських роботодавців, скільки погіршення ситуації в Україні.

"Наші компанії щорічно підвищують зарплати в середньому на 10-15%. Але в минулому році цю надбавку з'їла інфляція, а в цьому - нівелює галопуюча девальвація гривні. Адже з урахуванням стрімкого знецінення національної валюти, пропозиції від європейських роботодавців стають все більш привабливими. Навіть польська мінімалка в 500 євро це вже більше 17 тисяч гривень", - зазначає аналітик

За світло можна буде платити менше? Оссь що змінилось у 2025 році для споживачів в Україні

неділя, 23 лютий 2025, 8:42

Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...

Буде не всім по кишені! Зростання цін на популярний продукт набрало рекордної швидкості

неділя, 23 лютий 2025, 8:05

Ціни на вершкове масло в Україні зростають рекордними темпами. Вартість цього надзвичайно популярного серед українців продукту за рік зросла на третину – це максимальний за 10 років показник, передають Патріоти України. За даними ІНФАГРО, річна споживч...