Сезонність курсу валют стала більш розмитою. Цьогоріч вона має повністю зруйнуватися. Адже курсову динаміку визначатиме графік погашення зовнішніх боргів. Україна 2019-го має віддати близько $9 млрд кредиторам. Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ, передають Патріоти України.
"Зазвичай в Україні взимку гривня знецінюється. Весною та літом - навпаки. Останні 3 роки сезонність курсу валют була продиктована сезонністю нашої економіки, яка переважно є сировинною. Весною в аграріїв посівна компанія. Вони продають валютні резерви, щоб профінансувати її. Влітку - затишшя. Восени аграрії купують долари і виводять капітал за кордон. Раніше у нас був стабілізатор у вигляді промисловості. Зараз цей фактор фактично зник", - пояснює експерт.
Щороку Нацбанк перераховує близько 40-45 млрд грн прибутку в держбюджет. "Останні роки це відбувалося наприкінці року - у жовтні-листопаді. Торік регулятор більш ритмічно, окремими траншами перераховував кошти. На серпень фактично все переслав", - каже Олексій Кущ.
В Україні існує девальваційно-інфляційна модель формування бюджету. Вона передбачає, що гривня має потрохи знецінюватися. "Коли гривня зміцнюється, а інфляція пригальмовується, бюджет недоотримує доходи. Тому Нацбанк підігрує уряду. Заявив, що 2019-го щодня купуватиме на міжбанку $15 мільйонів. Раніше було $10 мільйонів. Насправді курс вже сьогодні може укріпитися ще більше, ніж 27 гривень за долар", - резюмує експерт.
У Росії перестав літати кожен другий літак Airbus A320/A321neo : із 66, що знаходяться в розпорядженні російських авіакомпаній, у повітря більше не піднімаються 34, передають Патріоти України з посиланням на російський "Комерсант". Найбільш складна сит...
У 2024 році 87% компаній-членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА) підвищили зарплати своїм працівникам. У 2025 році це планують зробити 88% компаній, передають Патріоти України з посиланням на опитування ЄБА. За даними опитування, 36% компаній планую...