"Нацбанк підіграє уряду": Експерт розповів, чи буде дешевим долар влітку

В Україні існує девальваційно-інфляційна модель формування бюджету. Вона передбачає, що гривня має потрохи знецінюватися.

В Україні курс долару залежить не тільки від стану економіки. Ілюстрація: соцмережі.

Сезонність курсу валют стала більш розмитою. Цьогоріч вона має повністю зруйнуватися. Адже курсову динаміку визначатиме графік погашення зовнішніх боргів. Україна 2019-го має віддати близько $9 млрд кредиторам. Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ, передають Патріоти України.

"Зазвичай в Україні взимку гривня знецінюється. Весною та літом - навпаки. Останні 3 роки сезонність курсу валют була продиктована сезонністю нашої економіки, яка переважно є сировинною. Весною в аграріїв посівна компанія. Вони продають валютні резерви, щоб профінансувати її. Влітку - затишшя. Восени аграрії купують долари і виводять капітал за кордон. Раніше у нас був стабілізатор у вигляді промисловості. Зараз цей фактор фактично зник", - пояснює експерт.

Щороку Нацбанк перераховує близько 40-45 млрд грн прибутку в держбюджет. "Останні роки це відбувалося наприкінці року - у жовтні-листопаді. Торік регулятор більш ритмічно, окремими траншами перераховував кошти. На серпень фактично все переслав", - каже Олексій Кущ.

В Україні існує девальваційно-інфляційна модель формування бюджету. Вона передбачає, що гривня має потрохи знецінюватися. "Коли гривня зміцнюється, а інфляція пригальмовується, бюджет недоотримує доходи. Тому Нацбанк підігрує уряду. Заявив, що 2019-го щодня купуватиме на міжбанку $15 мільйонів. Раніше було $10 мільйонів. Насправді курс вже сьогодні може укріпитися ще більше, ніж 27 гривень за долар", - резюмує експерт.

Джерело: Gazeta.ua

"Удар" був не останнім? У Міненерго повідомили, чи очікувати українцям нового зростання тарифів на світло

субота, 3 червень 2023, 14:10

Тарифи на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуться. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі інформаційного телемарафону, передають Патріоти України. "Про це мова не йде. Ми запропонували термін...

Хто після подорожчання електроенергії щомісяця платитиме на 500 грн більше: Озвучено єдиний вихід

субота, 3 червень 2023, 11:09

В Україні внаслідок різкого подорожчання електроенергії до 2,64 грн за кВт*годину (раніше за перші 250 кВт*година діяв тариф у 1,44 грн, а при споживанні більше - 1,68 грн) для частини сімей суми у платіжках різко збільшаться . Якщо в середньому сім'я ...