Нацбанк заборонив готівкові розрахунки вище 50 тис.гривень

Ліміт для фізичних осіб знижено в три рази.

Ілюстрація:ternopillive.com.ua

Національний банк України з 4 січня знизив граничну суму розрахунків готівкою за участю фізичних осіб з 150 тис. грн до 50 тис. грн. Про це повідомляється на сайті регулятора, інформують Патріоти України.

Такий же ліміт буде діяти для розрахунків фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (в тому числі в депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті) .

Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

У той же час гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн.

НБУ відзначає, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн не завдасть незручностей громадянам і не буде зачіпати щоденні покупки населення, оскільки стосуватиметься тільки великих покупок (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогого годинника, подорожей і тому подібне).

"Рішення Національного банку України з цього питання повністю відповідає міжнародному досвіду - багато європейських держав (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили граничні суми розрахунків готівкою, інші країни також планують ввести аналогічні норми", - відзначає регулятор.

Контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) згідно з Податковим кодексом України здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби України.

Як стверджує НБУ, встановлення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб на рівні 50 тис. грн. буде сприяти:

забезпечення стабільних надходжень готівки в банківську систему і прискорення її обігу;

звуження сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегмента.

Комплексною програмою розвитку фінансового сектора України до 2020 року передбачено поступове зниження рівня готівки в економіці (відношення М0 до ВВП) у 2020 році до 12% (у 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року скоротився до 14, 6%).

Defense Express показали фото "Шахеда" з нової серії "Ъ": Що означає його поява

неділя, 19 січень 2025, 11:49

Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...

В Україні почнуть скорочувати надмірно високі пенсії: Ось про які суми йдеться

неділя, 19 січень 2025, 8:32

Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...