Ніж у спину по-пекінськи: Китай доводить до розпачу Кремль та "Газпром"

Переговори з Китаєм про збільшення поставок газу і будівництво двох нових трубопроводів, які тривали два роки, зайшли в глухий кут, оскільки Пекін не бачить необхідності в трубі "Сила Сибіру-2" (західний маршрут) і поставках з Сахаліну.

Ілюстрація:http://www.tianxia.link/

Розворот російського газового експорту на Схід, анонсований в 2014 році і закріплений у державній сировиннsq стратегії на найближчі 13 років, зіткнувся з новими труднощами. Про це пише Reuters, передають Патріоти України.

Переговори з Китаєм про збільшення поставок газу і будівництво двох нових трубопроводів, які тривали два роки, зайшли в глухий кут, повідомляє агентство з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Пекін не бачить необхідності в трубі "Сила Сибіру-2" (західний маршрут) і поставках з Сахаліну (далекосхідний маршрут), які обговорювалися з 2015 року. Потужність першого газопроводу, як очікувалося, складе 30 млрд кубометрів на рік, другого - 8 млрд кубів.

Влада Китаю переглядає політику відмови від вугілля, а крім того - зацікавилися купівлею скрапленого газу в США, пояснило Reuters джерело в "Газпромі".

За даними Bloomberg, домовленість про постачання в КНР американського скрапленого газу була досягнута на переговорах Сі Цзіньпіна і Дональда Трампа в квітні. У травні Мінторг США оголосив про підписання двосторонньої торговельної угоди, яка розширить доступ американським енергокомпаніям на китайський ринок.

Через тиждень Cheniere Energy - піонер американського СПГ-експорту, що відправила в минулому році п'ять танкерів в Китай, - оголосила, що готує довгостроковий контракт з КНР.

Китай вже купує газ у Середній Азії за цінами нижче російських і розвиває власний видобуток сланцевого газу - необхідності в нових закупівлях в РФ просто немає, каже головний економіст ВР по Росії і СНД Володимир Дребенцов.

Поки у РФ і Китаю є один підписаний газовий контракт - на 38 млрд кубометрів по трубопроводу "Сила Сибіру", в який "Газпром" має намір вкласти 1,5 трлн рублів.

Спочатку поставки планували почати в 2018 році, потім перенесли на 2019 й рік. Зараз йдуть переговори про те, щоб відкласти старт ще на 2 роки, повідомляв раніше "Комерсант".

Обсяги поставок при цьому можуть бути урізані, стверджують джерела Reuters: після падіння цін на нафту (до яких прив'язана вартість газу в контрактах) "Сила Сибіру" стала нерентабельною.

"Ціна на газ в АТР змінилася в два з гаком рази - з близько 600 доларів в 2014 році, до 270 за тисячу кубометрів в даний час. Це вже не та ціна, на яку спочатку розраховувався проект", - пояснює заступник директора Інституту проблем нафти і газу Російської академії наук Василь Богоявленський.

На даний момент Китай споживає близько 200 млрд кубометрів газу в рік, основна його частина - близько 130 млрд кубів - добувається на території країни. Залишок - імпортується з Туркменії (65 млрд кубів минулому році).

План розвитку газової галузі, опублікований в січні управлінням у справах енергетики КНР, передбачає зростання споживання на 76%, до 347 млрд кубометрів в найближчі 15 років. Втім, майже весь додатковий газ Китай має намір добувати самостійно.

Внутрішній видобуток в КНР планують наростити на 60%, до 220 млрд кубометрів, з яких 30 млрд кубів - сланцевий газ, родовища якого почали розробляти в 2016 році за допомогою британо-голландського концерну BP.

В Україні хочуть запровадити нове маркування товарів у магазинах та в рекламі: Що зміниться

субота, 20 квітень 2024, 12:29

В Україні запропонували маркувати продукцію брендів, які досі не вийшли з російського ринку. У разі, якщо до законодавства внесуть відповідні зміни, маркування таких товарів стане обов'язковим не лише на прилавках магазинів, а й у рекламі, передають П...

В Україні військовим заборонять доступ до казино: Зеленський увів у дію рішення РНБО

субота, 20 квітень 2024, 10:30

Президент Володимир Зелеський увів в дію рішення РНБО щодо "Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі інтернет". Про це йдеться в указі президента, передають Патріоти України. Президент підписав Указ №234/2024 "Щодо прот...