Ніж у спину по-пекінськи: Китай доводить до розпачу Кремль та "Газпром"

Переговори з Китаєм про збільшення поставок газу і будівництво двох нових трубопроводів, які тривали два роки, зайшли в глухий кут, оскільки Пекін не бачить необхідності в трубі "Сила Сибіру-2" (західний маршрут) і поставках з Сахаліну.

Ілюстрація:http://www.tianxia.link/

Розворот російського газового експорту на Схід, анонсований в 2014 році і закріплений у державній сировиннsq стратегії на найближчі 13 років, зіткнувся з новими труднощами. Про це пише Reuters, передають Патріоти України.

Переговори з Китаєм про збільшення поставок газу і будівництво двох нових трубопроводів, які тривали два роки, зайшли в глухий кут, повідомляє агентство з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Пекін не бачить необхідності в трубі "Сила Сибіру-2" (західний маршрут) і поставках з Сахаліну (далекосхідний маршрут), які обговорювалися з 2015 року. Потужність першого газопроводу, як очікувалося, складе 30 млрд кубометрів на рік, другого - 8 млрд кубів.

Влада Китаю переглядає політику відмови від вугілля, а крім того - зацікавилися купівлею скрапленого газу в США, пояснило Reuters джерело в "Газпромі".

За даними Bloomberg, домовленість про постачання в КНР американського скрапленого газу була досягнута на переговорах Сі Цзіньпіна і Дональда Трампа в квітні. У травні Мінторг США оголосив про підписання двосторонньої торговельної угоди, яка розширить доступ американським енергокомпаніям на китайський ринок.

Через тиждень Cheniere Energy - піонер американського СПГ-експорту, що відправила в минулому році п'ять танкерів в Китай, - оголосила, що готує довгостроковий контракт з КНР.

Китай вже купує газ у Середній Азії за цінами нижче російських і розвиває власний видобуток сланцевого газу - необхідності в нових закупівлях в РФ просто немає, каже головний економіст ВР по Росії і СНД Володимир Дребенцов.

Поки у РФ і Китаю є один підписаний газовий контракт - на 38 млрд кубометрів по трубопроводу "Сила Сибіру", в який "Газпром" має намір вкласти 1,5 трлн рублів.

Спочатку поставки планували почати в 2018 році, потім перенесли на 2019 й рік. Зараз йдуть переговори про те, щоб відкласти старт ще на 2 роки, повідомляв раніше "Комерсант".

Обсяги поставок при цьому можуть бути урізані, стверджують джерела Reuters: після падіння цін на нафту (до яких прив'язана вартість газу в контрактах) "Сила Сибіру" стала нерентабельною.

"Ціна на газ в АТР змінилася в два з гаком рази - з близько 600 доларів в 2014 році, до 270 за тисячу кубометрів в даний час. Це вже не та ціна, на яку спочатку розраховувався проект", - пояснює заступник директора Інституту проблем нафти і газу Російської академії наук Василь Богоявленський.

На даний момент Китай споживає близько 200 млрд кубометрів газу в рік, основна його частина - близько 130 млрд кубів - добувається на території країни. Залишок - імпортується з Туркменії (65 млрд кубів минулому році).

План розвитку газової галузі, опублікований в січні управлінням у справах енергетики КНР, передбачає зростання споживання на 76%, до 347 млрд кубометрів в найближчі 15 років. Втім, майже весь додатковий газ Китай має намір добувати самостійно.

Внутрішній видобуток в КНР планують наростити на 60%, до 220 млрд кубометрів, з яких 30 млрд кубів - сланцевий газ, родовища якого почали розробляти в 2016 році за допомогою британо-голландського концерну BP.

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...