Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" висловила стурбованість намірами Євросоюзу заборонити використання гліфосату в країнах ЄС. Про це йдеться у повідомленні клубу, передають Патріоти України з посиланням на Економічну правду.
Ця хімічна сполука використовується для боротьби з бур'янами, особливо багаторічними, займає серед гербіцидів перше місце в світі по виробництву. В основному, гліфосат застосовується при вирощуванні кукурудзи та соняшнику.
40% українського експорту кукурудзи вивозиться в країни ЄС.
"Від імені українських агровиробників висловлюємо свою стурбованість разом з виробниками Аргентини, Бразилії, США і європейськими фермерами щодо можливої заборони гліфосату в країнах ЄС. Українські фермери широко і успішно використовують діючу речовину гліфосат у своїй діяльності", - зазначено в листі-зверненні асоціації.
УКАБ проінформований про перегляд реєстрації гліфосату ЄС і підкреслює важливість позитивного рішення щодо цього.
"Його використання є життєво важливим для забезпечення харчовими продуктами людства. Гліфосат дозволив зробити революційний крок в обробці грунту без оранки, що економить час, захищає грунтові води і запобігає ерозії", - йдеться в повідомленні.
"Використовуючи гліфосат, аграрії використовують менше палива в порівнянні з традиційною технологією, і тим самим виділяють в атмосферу менше вуглекислого газу", - вказують у асоціації.
На думку УКАБ, зараз не існує еквівалентної альтернативи гліфосату, тому його заборона матиме негативні наслідки не тільки для фермерів ЄС, а й для українського сільського господарства.
"На наш погляд, заборона гліфосату поверне фермерів до нестабільних методів ведення сільського господарства і призведе до створення чорного ринку пестицидів з цією діючою речовиною, оскільки гліфосат продовжать виробляти в третіх країнах", - вважають в асоціації.
З відповідним листом УКАБ звернувся до глави Представництва ЄС в Україні Хьюґа Мінгареллі.
"Заборона використання гліфосату в країнах ЄС може поставити під загрозу діючі торговельні угоди України, тому асоціація висловлює надію, що гліфосат незабаром буде перереєстровано в ЄС", - заявили в УКАБ.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...