Нове законодавство ЄС може призвести до втрати Україною до 40% врожаїв кукурудзи

У Євросоюзі мають намір заборонити використання гліфосату - пестициду, який дозволив зробити революційний крок в обробці грунту без оранки, що економить час, захищає грунтові води і запобігає ерозії.

Ілюстрація:agrarnik

Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" висловила стурбованість намірами Євросоюзу заборонити використання гліфосату в країнах ЄС. Про це йдеться у повідомленні клубу, передають Патріоти України з посиланням на Економічну правду.

Ця хімічна сполука використовується для боротьби з бур'янами, особливо багаторічними, займає серед гербіцидів перше місце в світі по виробництву. В основному, гліфосат застосовується при вирощуванні кукурудзи та соняшнику.

40% українського експорту кукурудзи вивозиться в країни ЄС.

"Від імені українських агровиробників висловлюємо свою стурбованість разом з виробниками Аргентини, Бразилії, США і європейськими фермерами щодо можливої заборони гліфосату в країнах ЄС. Українські фермери широко і успішно використовують діючу речовину гліфосат у своїй діяльності", - зазначено в листі-зверненні асоціації.

УКАБ проінформований про перегляд реєстрації гліфосату ЄС і підкреслює важливість позитивного рішення щодо цього.

"Його використання є життєво важливим для забезпечення харчовими продуктами людства. Гліфосат дозволив зробити революційний крок в обробці грунту без оранки, що економить час, захищає грунтові води і запобігає ерозії", - йдеться в повідомленні.

"Використовуючи гліфосат, аграрії використовують менше палива в порівнянні з традиційною технологією, і тим самим виділяють в атмосферу менше вуглекислого газу", - вказують у асоціації.

На думку УКАБ, зараз не існує еквівалентної альтернативи гліфосату, тому його заборона матиме негативні наслідки не тільки для фермерів ЄС, а й для українського сільського господарства.

"На наш погляд, заборона гліфосату поверне фермерів до нестабільних методів ведення сільського господарства і призведе до створення чорного ринку пестицидів з цією діючою речовиною, оскільки гліфосат продовжать виробляти в третіх країнах", - вважають в асоціації.

З відповідним листом УКАБ звернувся до глави Представництва ЄС в Україні Хьюґа Мінгареллі.

"Заборона використання гліфосату в країнах ЄС може поставити під загрозу діючі торговельні угоди України, тому асоціація висловлює надію, що гліфосат незабаром буде перереєстровано в ЄС", - заявили в УКАБ.

У призначенні субсидій є нюанси: Ось хто має заново подати заяву для отримання допомоги

четвер, 22 травень 2025, 11:22

Певним категоріям українців, які отримують житлові субсидії, не продовжать допомогу на наступний період. Тому їм потрібно звернутися за продовженням виплат. Про це повідомили в Пенсійному фонді, передають Патріоти України. Зазначається, що від 1 травня...

Цифри вже прописали: У Мінекономіки дали прогноз, яким буде курс долара у найближчі три роки

четвер, 22 травень 2025, 10:59

Перший заступник очільника парламентського Комітету з фінансів Ярослав Железняк оприлюднив макропрогноз Мінекономіки, підготовлений у квітні 2025 року. У документі, зокрема, зазначені орієнтовні параметри курса долара до 2028 року, передають Патріоти У...