У першому півріччі 2016 року найбільший обсяг експорту вантажних автомобілів припав на лютий, а пік імпорту на квітень. Згідно з маркетинговим дослідженням "Ринок вантажних автомобілів в Україні", проведеного компанією Alliance Capital Management, основні поставки українських вантажівок на зовнішній ринок здійснювала кременчуцька ХК АвтоКрАЗ (автомобілі КрАЗ). Частка компанії в експортних постачаннях склала 99%, у вартісному вираженні, повідомляють Патріоти України.
Найбільшим зовнішнім ринком збуту для українських вантажних автомобілів був ринок Єгипту - туди вирушили 82% всіх експортованих вантажівок. Частка цієї країни зросла на 15%, в порівнянні з минулим роком. На другому місці Росія з часткою експорту 7% (у вартісному вираженні), що на 12% менше торішнього результату. Слідом, з питомою вагою 5%, розташувався Таїланд. Варто відмітити, що Нігерія, Ефіопія, Литва і Естонія в першому півріччі припинили купувати українські вантажні автомобілі.
Як показує аналіз ринку вантажних автомобілів, лідером імпортних поставок в першому півріччі 2016 року стала Тойота-Україна, питома вага якої склала 7% в структурі імпорту (в вартісному вираженні), що на 5% більше, ніж в минулому році. На другому місці, з часткою 5% знаходиться Українська Автомобільна Корпорація / АвтоКапітал, поліпшивши свій минулорічний результат на 3%. Трійку лідерів замикає Рено-Україна, котра зберегла минулорічний показник 4% від загального імпорту вантажівок.
Рейтинг найбільших імпортерів вантажних автомобілів в першому півріччі 2016 року (у вартісному вираженні):
Тойота-Україна (Київ);
Українська Автомобільна Корпорація / АвтоКапітал (Київ);
Рено-Україна (Київ);
БелАЗСервіс (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.);
Бест Кар (Бровари, Київська обл.);
Обеста (Луцьк, Волинська обл.);
МАН Трак енд Бас Юкрейн (Буча, Київська обл.);
Імпортавто (Луцьк, Волинська обл.);
Форвард-Авто (Київ);
Порше Україна (Київ);
Автоінвестстрой-Брок (Київ);
Вольво Україна (Київ);
Торгова компанія КАМАЗ (Чернігів);
Автомобільна компанія Укравтоторг (Київ);
Автоторіно (Одеса);
Пежо Сітроен Україна (Київ);
Віннер Імпортс Україна, Лтд (Капітанівка, Київська обл.);
Актрос Груп (Луцьк, Волинська обл.);
НІК Авто (Нововолинськ, Волинська обл.);
Фаворит 15 (Луцьк, Волинська обл.);
Сканія Україна (Київ).
Торішні лідери поставок вантажівок: Торговий дім МАЗ-Україна (частка 8% в минулому році) і Окрема комендатура охорони та забезпечення державної прикордонної служби (частка 7% в минулому році) в першому півріччі 2016 року імпортували набагато скромніші обсяги (менше 1% кожен) .
Основні поставки імпортних вантажних автомобілів були здійснені з Великобританії, частка якої, в порівнянні з 2015 роком, зросла на 9% і в першому півріччі поточного року склала 23%. На другому місці знаходиться Німеччина з питомою вагою 10%. І замикає трійку лідерів Канада, з часткою імпорту 8%. У порівнянні з минулим роком, суттєво скоротилися поставки вантажівок з Білорусі, які в минулому році займали 14%, в поточному році склали 5%. Також, в першому півріччі 2016 года 4% втратила Росія, зменшивши свою частку в імпорті з 10% до 6%.
Основні країни-імпортери в першому півріччі 2016 року (у вартісному вираженні):
Великобританія - частка 23% від загального обсягу експорту (14% у 2015 році);
Німеччина - частка 10% від загального обсягу експорту (6% в 2015 році);
Канада - частка 8% від загального обсягу експорту (7% в 2015 році);
Японія - частка 8% від загального обсягу експорту (2% в 2015 році);
Франція - частка 7% від загального обсягу експорту (5% в 2015 році);
Росія - частка 6% від загального обсягу експорту (10% у 2015 році);
Білорусь - частка 5% від загального обсягу експорту (14% у 2015 році);
Естонія - частка 5% від загального обсягу експорту (2% в 2015 році);
Сполучені Штати Америки - частка 4% від загального обсягу експорту (7% в 2015 році) ;.
Італія - частка 3% від загального обсягу експорту (4% в 2015 році).
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...