Зокрема, зазначається, що в бюджеті залишився відрив посадового окладу працівника I тарифного розряду єдиної тарифної сітки (ЄТС) від мінімальної зарплати, до якої він був прив'язаний. Виходить, що при зростанні мінімальної заробітної плати до 3 тисяч 200 гривень мінімальний оклад ЄТС залишиться на рівні 1 тисячі 600 гривень. На думку авторів статті, це дозволяє уряду уникнути загального підняття зарплат бюджетників, розміри яких базуються на ЄТС.
Ще одна проблема, з якою можуть зіткнутися бюджетники – загальна зрівнялівка. За словами начальника планово-фінансового відділу міського управління охорони здоров'я Рівного Ірини Новак, якщо орієнтуватися на існуючу тарифну сітку, то в ній дуже знівельована різниця в розмірі зарплат низькооплачуваних працівників і тих, у яких висока кваліфікація. Вона каже, що чиновники очікують наказ Міністерства охорони здоров'я, яким будуть врегульовані всі ці посадові оклади.
«Гроші на підвищення зарплат у бюджеті закладені. Скорочень працівників не передбачається. Але не зрівняють в розмірі зарплату лікаря з вищою освітою і прибиральницю взагалі без нього, стане відомо після роз'яснень міністерства», — каже вона.
В Україні за чинними правилами з 35 роками стажу та середньою зарплатою можна розраховувати на пенсію, розмір якої буде меншим за середню. При цьому, щоб отримувати пенсію в 10 тис. грн, необхідно платити внески із зарплати в 38,3 тис. грн. Про це йдет...
В Україні нещодавно змінили правила оформлення соціальної допомоги. У зв'язку з тим, що Пенсійний фонд України (ПФУ) тепер має функцію призначення та виплати соціальних допомог, будуть проведені перевірки всіх отримувачів допомоги, передають Патріоти У...