Підтримка окупанта? У лютому Центренерго завезла з Росії партію "африканського вугілля", - ЗМІ

​Реальним продавцем вугілля вказана гонконгська компанія Cortex Sales Limited​.

Ілюстрація:gazeta.dt.ua

В кінці лютого державна компанія Центренерго придбала для Зміївської ТЕС партію антрациту, нібито південно-африканського походження, у компанії РЖД Логістика, дочірньої структури Російських залізниць. Про це свідчить митні дані, які опинилися в розпорядженні видання ЛІГА.net, інформують Патріоти України.

Партія вугілля була розмитнена 26 лютого цього року. У декларації російської митниці вказано, що вугілля був добуто в ПАР.

Формально продавцем вугілля виступила АТ РЖД "Логістика", реальним продавцем (виробником) вказана гонконгська компанія Cortex Sales Limited. Точні обсяги поставленого вугілля дізнатися не вдалося.

Компанія Cortex Sales Limited фігурувала в розслідуванні видання Українська правда як один з постачальників для Центренерго вугілля з ДНР/ЛНР під виглядом африканського. Другий постачальник - Arida Global (Гонконг), яку за даними видання, контролює проросійський політик Віктор Медведчук.

Згідно з розслідуванням видання, юридична адреса Cortex Sales повністю збігається з адресою ще однієї гонконгської Braunton Limited - учасниці сірих схем поставок палива через порти за допомогою компаній ТОВ Келмер і ТОВ Пеко трейд.

За даними Міненерго, в 2015 році з непідконтрольних територій Донбасу в Україну було поставлено близько 8,5 млн тонн вугілля.

Приватизація Центренерго, яка була запланована ще на осінь 2014 року, відкладається другий рік поспіль.

Хіти тижня. А чого чекали? Свіжі фото "переповнених" пляжів у Криму у "високий сезон"

середа, 17 липень 2019, 12:00

У мережі опублікували фото "переповнених" відпочиваючими пляжів в окупованому РФ Криму, повідомляють Патріоти України. Так, на знімках видно, що людей біля моря дуже мало, а багато пляжів й зовсім порожні. Одним з таких стала берегова зона селища міськ...

На зміну великим АЕС малі реактори: Як Україна може вирватись уперед в глобальних змінах в енергетиці

середа, 17 липень 2019, 7:30

У найближчому майбутньому українська енергетика може кардинально зміниться. На зміну великим атомним електростанціям та тепловим енергоблокам, які забруднюють атмосферу, можуть прийти модульні реактори малої потужності. Актуальний порядок денний останн...