Співпраця влади з Міжнародним валютним фондом триває вже 22 роки і включає шість етапів. І якщо при Леоніді Кучмі країна практично не брала гроші у кредиторів, то найбільше коштів було отримано при Вікторі Януковичі. Про це пише Слово і Діло, передають Патріоти України.
На першому етапі співпраця проходила в рамках програми МВФ "Механізм фінансування системних перетворень" (1994-1995 роки). Це був інструмент підтримки країн, які здійснювали перехід від планової економіки до вільного ринку. Україна користувалася кредитною лінією у розмірі $760 мільйонів.
Під час другого етапу (1995-1998 роки) Україна вже залучила $ 1,9 млрд на стабілізацію економічної ситуації. Умови фінансування в цей період переглядалися кілька разів, проте в березні 1998 року МВФ припинив програму, оскільки уряд не виконав умови Фонду щодо показника дефіциту Бюджету і максимальних темпів зростання грошової бази.
На третьому етапі (1998-2002 роки) Україна залучила $ 1,6 мільярда. Уряду так і не вдалося впоратися із заборгованістю з відшкодування ПДВ і ліквідувати податкові привілеї для великих платників податків, як того вимагав МВФ. Були й інші невирішені проблеми. Але Україна домоглася початкових цілей програми. У 2001 році ВВП виріс на 9,1%, інфляція була на рівні 6,1%, а золотовалютних резервів вистачало вже майже на 8 тижнів імпорту.
В ході четвертого етапу співпраці (2002-2008 роки) Кабінет міністрів серед прийнятних форм подальшого співробітництва України з МВФ вибрав програму "Попереджувальний стенд-бай". Однак в ході цієї програми співпраця звелася до рівня технічної допомоги, і реальних грошей Україна не отримувала, чому чимало сприяло економічне відновлення, яке переживала наша країна в середині нульових.
У 2008-2013 роках (п'ятий етап) програма розширеного фінансування передбачала залучення $16 мільярдів. Україна повинна була вирішувати питання дефіциту Держбюджету, проблему цін на енергоносії і девальвувати гривню. На непопулярні заходи уряд Миколи Азарова йти не хотів, і Україна стрімкими темпами почала нарощувати державний борг і витрачати ЗВР. В цілому в рамках цієї програми Україна отримала три транші загальним обсягом близько $10,6 мільярда.
На нинішньому етапі співпраці з МВФ програмою розширеного фінансування передбачено близько $17 мільярдів. До теперішнього часу країна отримала перший транш обсягом $5 млрд, другий - $1,7 млрд і третій - $1 мільярд.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...