Політика НБУ: Банки готують депозитний удар по населенню

Фахівці відзначають, що українці активно несуть свої гроші в “іноземні” банки, оскільки втратили довіру до української банківської системи.

Ілюстрація:finance.bigmir.net

Стало відомо, як вплине зміна облікової ставки Нацбанком на простих українців. Експерти впевнені, підвищення ставки НБУ з 14,5 до 16% річних призведе до зростання депозитних відсотків за гривневими вкладами. Зокрема, вони очікують збільшення прибутковості на 2% мінімум. Про це пише Politeka, передають Патріоти України.

"Ставки по депозитах, швидше за все, будуть змінюватися тільки на короткі терміни – в основному на три місяці. Зміни можуть бути в діапазоні 0,5-2% річних. Найменше змін будуть схильні до ставки на 12-місячні депозити", – пояснюють експерти.

Слід відзначити, що на сьогоднішній день, українські банки за короткостроковими депозитами в середньому платять 13,5-14,3% річних, а за річними вкладами – 14,4-14,5% річних.

Найменше з підвищенням відсотків будуть поспішати банки з європейським капіталом, у яких портфелі і так “ломляться” від депозитів населення.

Фахівці відзначають, що українці активно несуть свої гроші в “іноземні” банки, оскільки втратили довіру до української банківської системи.

Міжбанк: Падіння гривні прискорюється

середа, 29 січень 2020, 19:55

29 січня курс назвалюти на відкритті міжбанку стартував на рівні 24,74 – 24,77 гривні за долар, на закритті міжбанку встановивися на рівні 24,88 – 24,91 гривні за долар, зазначають Патріоти України.

"Беня" святкує перемогу: "ПриватБанк" виплатив мільйони заводу Коломойського

середа, 29 січень 2020, 17:57

ПриваБанк виплатив 21,8 млн гривень "Нікопольського заводу феросплавів", який входить до структури бізнесу мільярдера Ігоря Коломойського. Рішення про це Господарський суд Києва ухвалив 17 грудня 2019 року, повідомили в прес-службі банку. Гроші перерах...