Потрібні великі інвестиції: Окупанти заявляють про брак питної води для населення Криму

​Вода з свердловин неналежної якості. І з часом стає все гіршою. Якби кримські традиційні джерела використовувались виключно для потреб населення, дефіциту не було б. Однак більшість прісної води йде на забезпечення армії РФ, промисловості, зрошення АПК.​

Населення не має у необхідному обсязі якісної питної води, стверджує «віце-прем'єр» Криму Юрій Гоцанюк. Про це колаборант заявив на засіданні робочої групи з розробки плану заходів по встановленню станцій доочистки води, зазначають Патріоти України.

«Наразі, в умовах припинення подачі дніпровської води по Північно-Кримському каналу водопостачання міст і сільських населених пунктів Криму здійснюється з місцевих джерел. Всі підземні води Криму використовуються в системі централізованого питного водопостачання без попереднього очищення. Наше завдання - визначити найбільш проблемні населені пункти, населення яких користується неякісною питною водою для забезпечення виконання заходів по встановленню станцій доочистки води», - цитує Гоцанюк урядовий сайт кримських окупантів.

Чиновник зазначив, що чисельність населення, що користується послугами централізованого питного водопостачання, складає 88%.

Як повідомляється, в ході робочого засідання були внесені пропозиції щодо технічних рішень водопідготовки підземної води. Учасники засідання також обговорили побудову процесу опріснення морської води та санітарно-гігієнічні вимоги до опріснення води.

У той же час в Києві вважають, що населенню Криму вистачає питної води. 10 вересня постійний представник президента України в АРК Борис Бабин повідомив, що поставки дніпровської води на територію анексованого Криму не будуть відновлені.

Пізніше глава МЗС України Павло Клімкін підтвердив, що українська влада не підписуватиме контракт на поставку води в Крим, поки той анексований Росією.

IT на заробітках: Стало відомо, скільки заробляють програмісти з України в ЄС

неділя, 11 травень 2025, 11:02

Повномасштабний напад Росії на Україну змусив багатьох людей виїхати за кордон. Країну залишали кваліфіковані працівники, серед яких й IT-спеціалісти, передають Патріоти України. Через три роки з моменту початку війни айтівці, які вимушено поїхали в ін...

Надбавки до пенсій: Стало відомо, кому доплачують по 1,18 тис. грн щомісяця

неділя, 11 травень 2025, 10:48

В Україні деякі громадяни мають право на різноманітні додаткові суми до основної пенсійної виплати. Зокрема, дехто може претендувати на щомісячну доплату за непрацездатних членів сім’ї у понад 1 тис. грн, передають Патріоти України. Це передбачено зако...