"Ось деякі кажуть: "У нас собівартість нафти 2 долари 80 центів за барель нафти". Це якщо нафта йде прямо зі свердловини." - пише партнер консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
Але, щоб спорудити свердловину, теж треба витратити якісь гроші. Це дуже дорого, приблизно 9 доларів, просто видобуток нафти з готової свердловини. Далі слід якимось чином гасити гроші, вкладені в капітальні обладнання. Це називається амортизація, що додає ще як мінімум 4,5 долара до собівартості. Тепер цю нафту треба кудись доставити. Це ще 4,5 долара на транспортування.
Є ще такі речі, як адміністративні витрати. Це утримання гігантських компаній, типу "Роснефти" разом з її начальниками з багатомільярдними зарплатами. На це треба накинути півтора долара.
Плюс податки. У Росії при ціні 29 доларів на барель існують два податки. Це 12 доларів. До всієї суми треба ще запланувати якийсь дохід компанії, хоча б 15%.
Ось і виходить, якщо ринкова ціна нафти 29-31 доларів, то собівартість нафти російських компаній - 37-39 доларів. Тобто, доводиться продавати собі ж на шкоду, закривати очі на всі витрати, забувати про капіталовкладення.
Якщо брати в цілому по країні, то російські компанії в мінусі. Вони перестали вкладати гроші в нові проекти, бо віддача від цього настане через 10-15 років.
До того ж 70% нафти, що залишилася в Росії, це так звані важковидобувні запаси. Собівартість видобутку становить близько 80 доларів. Це дорого. Тим більше, що продати її неможливо. Тому компанії видобувають і продають те, що легко можна взяти з давніх родовищ.
Ось коли вони зовсім спустошаться - це буде серйозна криза. В кінці цього року, на початку наступного, побачимо серйозний спад у російському нафтовидобуванні.
У Саудівській Аравії собівартість нафти набагато дешевша. У них не такі великі глибини, хороший клімат, короткі відстані. Не варто витрачатися на транспортування. З податками теж все в порядку, тому що на видобутку нафти працюють державні компанії. Тому собівартість нафти в Саудівській Аравії в три рази дешевша за російську.
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...