Найбільше програють від домовленостей між цими двома державами росіяни.
Програє в торговельній війні Китаю і США, по всій видимості, Росія, яка покладає надії на те, щоб стати найбільшим постачальником вуглеводнів в КНР, зазначають Патріоти України.
Щоб врегулювати торговельну суперечку і уникнути введення додаткових мит, які можуть торкнутися усього китайського експорту в Штати, представники Пекіна пообіцяли «істотно збільшити» закупівлі американських товарів. Йдеться про промислову, сільськогосподарську продукцію, а також енергоресурси, повідомила за підсумками триденних переговорів в Пекіні канцелярія торгового представника США Роберта Лайтхайзера.
Переговори, що тривали три дні замість запланованих двох, були «масштабними, грунтовними і детальними» і заклали основу для вирішення конфлікту, цитує Bloomberg заяву відомства. Підсумки зустрічі будуть представлені чиновникам у Вашингтоні, після чого США визначаться з подальшими кроками.
Джерела, знайомі з ходом зустрічі, повідомили Bloomberg, що в частині закупівель Китаєм сільгосппродукції і вуглеводнів вдалося досягти суттєвого прогресу, а розбіжності залишилися лише в структурних питаннях. Міністерство торгівлі Китаю в четвер заявило, що обидві сторони «втілили в життя домовленості», досягнуті президентами обох країн на попередніх переговорах.
Їх останній раунд відбувся на початку грудня на саміті G20 в Аргентині, де делегації очолювали президент Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін. За даними Bloomberg, домовленість про постачання в КНР американського СПГ була досягнута на переговорах Сі Цзіньпіна і Дональда Трампа ще в квітні минулого року. Через місяць Мінторг США оголосив про підписання двосторонньої торговельної угоди, яка розширить доступ американським енергокомпаніям на китайський ринок.
Тоді ж Cheniere Energy - піонер американського СПГ-експорту, що відправила в минулому році п'ять танкерів в Китай, - оголосила, що готує довгостроковий контракт з КНР. На кону - заплановане підвищення тарифів на китайський імпорт обсягом 200 млрд доларів. Президент США Дональд Трамп пригрозив підвищити мита з 10% до 25%, якщо до 2 березня сторонам не вдасться укласти угоду, а також ввести тарифи на весь китайський імпорт, якщо Пекін не поступиться вимогам.
Російська алмазодобувна компанія «Алроса» планує скоротити витрати на співробітників і видобуток на тлі кризи в галузі, призупинити розробку найменш рентабельних активів. Про це повідомляє The Moscow Times, передають Патріоти України. «Алроса», один із...
У Росії перестав літати кожен другий літак Airbus A320/A321neo : із 66, що знаходяться в розпорядженні російських авіакомпаній, у повітря більше не піднімаються 34, передають Патріоти України з посиланням на російський "Комерсант". Найбільш складна сит...