Після запровадження світом санкцій проти РФ через анексію Криму та війну на Донбасі найбільш ефективними виявилися російські контр-санкції. Таку думку в інтерв'ю Gazeta.ua та журналу "Країна" висловила політолог Лілія Шевцова, інформують Патріоти України.
"Набагато більших збитків для економіки і життєвого рівня росіян зіграли російські контр-санкції. У цьому вся іронія. Вжиті проти Заходу обмеження призвели до підвищення цін - від 15 до 25 відсотків на різні групи товарів, які імпортуються з західних країн", – коментує експерт.
За її словами, політичний ефект від санкцій важливіший за економічний.
"У світовій практиці санкції застосовувалися десятки разів. Більшість з них не мали успіху, тим більше після короткого періоду застосування. Є різні думки щодо того, наскільки західні санкції спрацювали.
З одного боку, вони не привели до істотної зміни курсу Москви щодо України. Зовні не привели до обвалу російської економіки. У 2016-му міністр фінансів Олексій Кудрін заявив, що Росія втрачає в результаті санкцій від 0,8 до 1 відсотка недоотриманого зростання ВВП.
За іншими підрахунками до півтора відсотка ВВП. Росія ці втрати може пережити. Санкції дієвіші в іншому. Річ не в тому, що вони створюють проблеми для російської економіки. Не менш серйозний їх політичний вимір", - каже Шевцова.
Став очевидним провал зовнішньої політики Кремля, орієнтованого на підрив єдності Заходу.
"Ліберальні демократії продемонстрували здатність об'єднатися навколо питання про ці санкції", - додала політолог.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...